biester
Wiadomości

MOL inwestuje w recykling

Węgierski koncern petrochemiczny kupił wszystkie udziały niemieckiej firmy Aurora, która specjalizuje się w recyklingu tworzyw sztucznych

Zawarta właśnie transakcja, jak informuje serwis portfolio.hu, jest ostatnim tego typu zakupem w ramach realizacji strategii MOL-a do 2030 r. Przypomnijmy, że już w zeszłym roku węgierski koncern mocno stawiając na recykling nawiązał strategiczne partnerstwo z inną niemiecką firmą z tego obszaru, czyli APK.

Spółka Aurora ma swoje zakłady w Badenii-Wirtembergii, w pobliżu fabryk motoryzacyjnych, a jej model biznesowy opiera się na zamkniętym łańcuchu recyklingu tworzyw sztucznych. Firma zbiera przemysłowe odpady z plastiku i poddaje je recyklingowi. W ten sposób wytwarza bardziej zaawansowane technologicznie produkty, który odpowiadają potrzebom przemysłu motoryzacyjnego. Wykorzystując know-how niemieckiej firmy, MOL ma nadzieję zwiększyć swoje udziały rynkowe i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Węgrzy planuje rozszerzyć działalność Aurory zarówno na terenie samych Niemiec, jak i w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

- Przejęcie Aurory to ważny kamień milowy w procesie transformacji MOL-a. Naszym celem jest uczynienie z koncernu wiodącej firmy chemicznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - mówi Ferenc Horváth, wiceprezes wykonawczy MOL-a ds. downstreamu.

Dodaj ofertę pracy