biester
Wiadomości
rPET  

Pierwsza na polskim rynku butelka 1L z 50 proc. zawartością rPET

Nałęczowianka wprowadza na rynek nową butelkę 1L, która jest w 50 proc wykonana z rPET. To pierwsza w Polsce woda dostępna w butelce takiej pojemności wyprodukowana z rPET.

Na polskim rynku nie było jeszcze butelki o tak małej pojemności wykonanej z wykorzystaniem rPET. Stworzenie bezpiecznego opakowania z udziałem tego tworzywa jest tym większym wyzwaniem, im mniejsza pojemność butelki. Wszystkie materiały wykorzystywane przez Nałęczowiankę są w pełni bezpieczne i spełniają szereg surowych norm. Co ważne, Nałęczowianka 1L to jeden z najchętniej wybieranych przez konsumentów produktów w portfolio marki, nieustannie zyskujący na popularności, dzięki czemu idea recyklingu może trafić do szerokiego grona odbiorców.

Opakowanie z rPET jest nie tylko lekkie, wytrzymałe i bezpieczne, ale w dodatku w pełni nadaje się do recyklingu, spełniając wymogi modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Butelki Nałęczowianki 1L w opakowaniu z 50 proc. PET z recyklingu będą dostępne w sieci LIDL od 25 listopada br. (edycja limitowana). W przyszłym roku Nestlé Waters Polska planuje wprowadzić kolejne produkty w opakowaniach z surowców wtórnych.

Dodaj ofertę pracy