KGL_new
Wiadomości

Nissei przejmuje Negri Bossi

Nissei Plastic Industrial Co. Ltd. kupuje włoskiego producenta wtryskarek Negri Bossi SpA (NB). Celem Japończyków jest uzupełnienie swojego portfolio o wtryskarki o wysokim tonażu, a także zwiększenie zasięgu geograficznego własnej sprzedaży.

Rada dyrektorów Nissei ogłosiła dziś, że ​​spodziewa się kupić 75 procent akcji NB do stycznia 2020 r. i kupić pozostałe akcje „w ciągu kilku lat”. W ogłoszeniu nie określono wartości transakcji. NB w ostatnich latach dość często zmieniała właściciela. W 2014 był nim inny włoski producent maszyn, firma Sacmi Group, która odsprzedała udziały amerykańskim funduszom inwestycyjnym. Wyniki finansowe Negri Bossi świadczą o słabnięciu firmy:

Rok 2018

Przychody: 94.5 mln EUR

Strata: 1.8 mln EUR

 

Rok 2017

Przychody: 105.6 mln EUR

Strata: 0.2 mln EUR

 

Rok 2016

Przychody: 108.4 mln EUR

Zysk netto: 1.4 mln EUR

 

Negri Bossi zatrudnia około 350 w dwóch zakładach produkcyjnych we Włoszech, jednym w Indiach i jednym w Chinach. Włosi produkują wtryskarki o sile zwarcia do 7 000 ton, natomiast Japończycy maksymalnie do 1 300 ton.

 

Nissei uważa, że Negri Bossi podniesie sprzedaż w Europie, Rosji, Afryce i Indiach, gdzie sieć sprzedaży i serwisu Japończyków jest słaba, podał nabywca w komunikacie. Jednocześnie Nissei zapewni większą siłę rynkową w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Chinach i pozostałych krajach Azji, gdzie Negri Bossi ma ograniczoną ekspozycję rynkową.

 

Największym i kluczowym dla Nissei rynkiem są Chiny, gdzie rocznie Japończycy sprzedają ponad 1 200 maszyn, przy całkowitej sprzedaży rzędu 3 500 maszyn. Na całym świecie Nissei ma ponad 1 200 pracowników, zaś wartość sprzedaży za ostatni rok obrotowy wyniosła ok 400 mln EUR. Mniej więcej 76% sprzedaży wygenerowały wtryskarki.

Dodaj ofertę pracy