biester
Wiadomości

Europejski przemysł jednoczy siły

Industry4Europe, koalicja 149 stowarzyszeń branżowych reprezentujących różnorodność bazy przemysłowej UE, opublikowała dziś swój nowy wspólny dokument „Długofalowa strategia dla przemysłowej przyszłości Europy: od słów do działania”.

Poprzez rekomendacje międzysektorowe koalicja Industry4Europe przyczyni się do przyszłej strategii przemysłowej UE zamierzonej przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen.

 

Wspólny dokument przedstawia konkretne propozycje polityki przemysłowej w siedmiu priorytetowych obszarach:  otoczenie polityczne przyjazne dla przedsiębiorstw, zrównoważony rozwój w centrum biznesu, ulepszone umiejętności i szkolenia, udoskonalone badania i innowacje, inwestycje i lepszy dostęp do finansowania, wzmocnienie jednolitego rynku europejskiego oraz wzmocniony handel i dostęp do rynku międzynarodowego.

 

149 organizacji branżowych stojących za Industry4Europe zjednoczyło się w swoich wielokrotnych apelach o ambitną i długoterminową strategię przemysłową UE, która musi pomóc Europie pozostać ośrodkiem wiodącego, inteligentnego, innowacyjnego i zrównoważonego przemysłu, który zapewnia wysokiej jakości miejsca pracy i przynosi korzyści wszystkim Europejczykom i zapewnia przyszłość kolejnym pokoleniom.

 

- Dzięki wykwalifikowanej sile roboczej i światowej renomie w zakresie jakości i zrównoważonego rozwoju nasz przemysł ma zasadnicze znaczenie dla Europy i jej dobrobytu - powiedział Philippe Citroën, koordynator koalicji Industry4Europe. - Unia Europejska potrzebuje teraz ambitnej strategii przemysłowej, aby konkurować z innymi globalnymi regionami, które już umieściły przemysł na pierwszym miejscu w swoich programach politycznych. Niezbędne jest, aby horyzontalna, spójna i ukierunkowana polityka przemysłowa wspierała kręgosłup europejskiej gospodarki oraz chroniła obywateli i środowisko globalne .

 

Przewodnicząca Komisji Europejskiej von der Leyen wyraźnie powiedziała w swoich wytycznych politycznych dotyczących nadchodzącego mandatu, że „przedstawi mój plan gospodarki gotowej na przyszłość, naszą nową strategię przemysłową”. Koalicja Industry4Europe z zadowoleniem przyjmuje tę ambicję i ma nadzieję, że jej wyraźne zalecenia polityczne znajdą centralne miejsce w każdej kompleksowej długoterminowej strategii przemysłowej pochodzącej od instytucji UE.

Dlatego koalicja Industry4Europe oczekuje współpracy ze wszystkimi decydentami - w celu omówienia i wdrożenia tak ambitnej i bardzo potrzebnej strategii przemysłowej UE.

 

Industry4Europe: https://www.industry4europe.eu/

Dodaj ofertę pracy