biester
Wiadomości
Rosti  

Kolejna fabryka ROSTI

Globalny specjalista w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych zamierza w sierpniu 2020 roku uruchomić nową fabrykę w rumuńskim Ploeszti.

Rosti Romania rozwija działalność i wybuduje fabrykę o powierzchni 10 tys. m kw. przeznaczoną na potrzeby formowania wtryskowego tworzyw sztucznych i produkcji kontraktowej. Już latem 2020 roku klienci zyskają dostęp do nowych mocy produkcyjnych firmy – informuje Rosti w komunikacie.

Rosti Romania, należąca do szwedzkiej Rosti Group AB, została założona w 2013 roku, aby produkować na potrzeby klientów z tej części Europy. Początki były skromne, ale z czasem działalność rumuńskiego oddziału mocno się rozwinęła, a rynek formowania wtryskowego w tym regionie szybko rośnie, więc dotychczasowe moce produkcyjne przestały już wystarczać. Dlatego firma zadecydowała o budowie kolejnego zakładu, odległego zaledwie o kilka kilometrów od istniejącej fabryki. Prace budowlane mają ruszyć na początku 2020 roku i już w sierpniu planowana jest finalizacja inwestycji. Powierzchnia nowego obiektu – 10 tys. m kw. – to około dwa razy więcej niż powierzchnia działającego zakładu, Rosti zakłada też możliwość dodania w przyszłości kolejnych 8 tys. m kw.

Rosti Group AB to szwedzka firma z siedzibą główną w Malmo z 75-letnim doświadczeniem, zatrudniająca 3,5 tys. pracowników z siedzibami w 8 lokalizacjach, w tym w Polsce, w Białymstoku. Rosti specjalizuje się w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą formowania wtryskowego oraz produkcją kontraktową dla klientów z wielu sektorów, np. motoryzacyjnego, opakowań, medycznego, urządzeń konsumenckich oraz przemysłowych.

Dodaj ofertę pracy