mey
Wiadomości

Masterchem zmienia właściciela

Spółka rodziny Wasilewskich podpisała umowę zbycia większościowego pakietu udziałów w Masterchemie. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2020 r.

Nie podano ani wielkości zbywanych udziałów, ani kwoty transakcji. Wasilewscy zachowają mniejszościowe udziały w spółce i nadal będą aktywni w zarządzaniu firmą. Kontrolę nad Masterchemem przejmie portugalski Logoplaste, który poprzez akwizycję chce wejść na nowe rynki.

 

Założony 25 lat temu Masterchem to producent ość szerokiej gamy opakowań PET. Gerardo Chiaia, dyrektor generalny Logoplaste, powiedział: - Przejęcie Masterchem pozwoli nam lepiej obsługiwać naszych klientów w szerokiej gamie produktów, skracając czas wprowadzenia produktu na rynek i ryzyko związane z wprowadzaniem nowych produktów, dzięki czemu będziemy bardziej elastyczni. Masterchem i jego zespół byli w stanie zapewnić ogromny wzrost z roku na rok, koncentrując się na swoich klientach oraz stale wprowadzając innowacje i poszerzając ofertę produktów, która obejmuje butelki, słoiki i zamknięcia.

Dodaj ofertę pracy