biester
Wiadomości
Lanxess  

Produkt LANXESS Rely+On Virkon skutecznie dezaktywuje koronawirusy

Koronawirus nadal się rozprzestrzenia. Władze na całym świecie podejmują bardziej rygorystyczne działania mające na celu powstrzymanie dalszego szerzenia się infekcji płuc. Ze względu na brak dostępnej szczepionki sprawą najwyższej wagi jest dezynfekcja.

Wysokiej jakości środek dezynfekujący Rely+On Virkon koncernu LANXESS, producenta specjalistycznych środków chemicznych, skutecznie dezaktywuje koronawirusy. Produkt ten przeznaczony jest do dezynfekcji urządzeń i twardych powierzchni. – Po wybuchu epidemii koronawirusa obserwujemy wzrost zapotrzebowania na Rely+On Virkon w Chinach i innych krajach na całym świecie – podkreśla Anneliese Bischof kierująca Działem Środków Dezynfekujących w LANXESS. – Dlatego intensywnie teraz pracujemy nad optymalnym dostosowaniem naszych zdolności produkcyjnych i logistycznych, aby jak najszybciej dostarczyć dodatkową partię produktów do tego regionu.

 

Rely+On Virkon szybko dezaktywuje koronawirusa

 

Niezależne testy wykazały, że Rely+On Virkon inaktywuje blisko spokrewniony surogat obecnie rozprzestrzeniającego się szczepu koronawirusa. – Na podstawie tych badań można wnioskować, że Rely+On Virkon jest również skuteczny przeciwko 2019-nCoV – wyjaśnia  Anneliese Bischof.

 

W niezależnych testach Rely+On Virkon doprowadził do inaktywacji szczepu koronawirusa w rozcieńczeniu 1:100 przy 10-minutowym czasie kontaktu. Odpowiada to warunkom testowym wymaganym przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA), a zarazem dowodzi skuteczności i przydatności Rely+On Virkon do praktycznego zastosowania.

Rely+On Virkon w postaci rozcieńczonej służy do rozpylania na urządzenia i twarde powierzchnie. Może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka skażenia powierzchni, klamek drzwi, stołów lub krzeseł podczas zabiegów dezynfekcyjnych w ogólnodostępnych przestrzeniach wykorzystywanych na potrzeby transportu publicznego, na lotniskach, w szpitalach, przychodniach, centrach handlowych itp.

 

Pod marką Virkon LANXESS produkuje szeroką gamę przebadanych środków biobójczych. Virkon wytwarzany jest przez jednostkę biznesową Material Protection Products, która należy do segmentu Performance Chemicals koncernu LANXESS. Wyniki wypracowanej przez nią sprzedaży w 2018 roku osiągnęły wartość 1,35 mld euro.

Dodaj ofertę pracy