biester
Wiadomości

Tysiące Koreańczyków na budowie Polimerów

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal wSzczecinie.pl, w marcu na budowę fabryki Polimery Police ma dotrzeć grupa kilkuset pracowników z Korei Południowej. W tym kraju zdiagnozowano jedno z największych ognisk budzącego coraz większą panikę koronawirusa. Biuro prasowe Grupy Azoty zapewnia, że wdrożono wszelkie działania mające na celu zniwelowanie zagrożenia.

Pracownicy z Korei na budowie fabryki Polimery Police.

Firma Hyundai Engineering otrzymała kolejne pozwolenia na budowę fabryki Polimery Police. Oznacza to, że do Polic wkrótce przybędą pracownicy z Korei Południowej. Szacuje się, że w okresie najbardziej intensywnych prac, na terenie inwestycji przebywać będzie 3-5 tys. pracowników. Już w marcu na budowę ma trafić kilkaset osób.

Światowe media infomują, że w Korei Południowej wykryto już kilka tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Grupa Azoty zapewnia, że przestrzega wszelkich procedur:

– Od pierwszych doniesień o pojawieniu się koronawirusa Korea Południowa bardzo szybko wdrożyła rozwiązania zmierzające do ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się infekcji, w tym – poza standardowymi procedurami prewencyjnymi – wprowadziła m.in. regularną dezynfekcję miejsc publicznych. Hyundai Engineering również wprowadził w swoich biurach w Seulu dodatkowe procedury bezpieczeństwa, w tym m.in.: zakaz osobistych spotkań z kontrahentami zewnętrznymi, obowiązek używania maseczek ochronnych czy odkażanie biur w Seulu – zapewnia Paweł Piwowarczyk, Kierownik Biura Public Relations Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Zarówno wykonawca inwestycji, jak i sama Grupa Azoty postępują zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczącymi przede wszystkim ograniczenia do minimum lotów do krajów objętych epidemią oraz pozostania w kontakcie z lokalną administracją i służbami sanitarnymi. Biura w Policach zostały wyposażone w dodatkowe dozowniki mydła oraz maseczki ochronne.

"W sąsiedztwie inwestycji powstanie miasteczko kontenerowe z pełnym zapleczem socjalnym"

Grupa Azoty nie informuje dokładnie, ile osób przyjedzie w marcu do pracy przy budowie instalacji. Jak zapewnia Paweł Piwowarczyk, obecnie w Policach przebywa niespełna 40 osób pochodzenia koreańskiego, z których większość przyjechała do Polski na początku lutego lub wcześniej.

– Spółka i generalny wykonawca są w trakcie wprowadzania bardziej restrykcyjnych procedur – mówi kierownik biura PR Zakładów Chemicznych Police. – Hyundai Engineering realizuje swoje inwestycje z zachowaniem wysokich standardów socjalnych. Również w Policach Hyundai zamierza zaimplementować sprawdzone przy poprzednich projektach rozwiązania. Dlatego w sąsiedztwie inwestycji powstanie miasteczko kontenerowe z pełnym zapleczem socjalnym, w tym kantyną dla pracowników. W celu realizacji inwestycji zgodnie z harmonogramem pracownicy firmy Hyundai będą minimalizowali podróże do Korei i innych krajów, z których będą rekrutowani pracownicy do realizacji projektu „Polimery Police” – dodaje Piwowarczyk.

Dodaj ofertę pracy