Bank Pocztowy udostępnił swoim klientom nowe korzystniejsze warunki gwarancji de minimis, z których skorzystać mogą przedstawiciele sektora MŚP. Zmiany to efekt wprowadzenia przez Bank Gospodarstwa Krajowego planu, który ma pomóc mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom w zachowaniu płynności finansowej w czasie panującej pandemii koronawirusa..
– Firmy z sektora MŚP zatrudniają ponad 10 mln Polaków i to na nich przede wszystkim opiera się ciężar polskiej gospodarki. Na co dzień widzimy jak wielkim wsparciem – szansą na rozwój biznesu – są dla nich oferowane przez nas kredyty z gwarancją de minimis. Są to jednak w większości przedsiębiorstwa, które jako pierwsze zaczęły odczuwać nadciągające spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią. Nowe, korzystniejsze warunki finansowania zabezpieczonego przez BGK mają pomóc przedsiębiorcom z sektora MŚP, niezależnie od branży, zachować płynność finansową, kluczową do prowadzenia biznesu i utrzymania miejsc pracy – mówi Robert Kuraszkiewicz, Prezes Banku Pocztowego.
Obowiązujące od 26 marca br. zmiany w oferowanych przez Bank Pocztowy kredytach z gwarancją de minimis obejmują wzrost maksymalnego zabezpieczenia kwoty kredytu z 60 do 80 procent, przy maksymalnej kwocie gwarancji wynoszącej 3,5 mln złotych. Wydłużeniu z 27 do 39 miesięcy ulega także okres zabezpieczenia finansowania. Dodatkowo stawka opłaty prowizyjnej od gwarancji należnej do zapłaty w terminie do 31 grudnia 2020 r. wynosić teraz będzie 0%.
Gwarancje de minimis to program wsparcia dla przedsiębiorców z sektora MŚP, który ułatwia im dostęp do finansowania. Jest realizowany w ramach rządowego programu „Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego”. BGK gwarantuje mikro, małemu lub średniemu przedsiębiorcy zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego lub inwestycyjnego.
Więcej informacji o zmianach w oferowanych przez Bank Pocztowy kredytach z gwarancją de minimis znajduje się na stronie: https://www.pocztowy.pl/instytucje/gwarancjademinimis/