biester
Wiadomości
DOMO   PA   Ultrapolymers  

Spółki DOMO i Ultrapolymers rozszerzają ogólnoeuropejskie partnerstwo dystrybucyjne na wszystkie rozwiązania w zakresie Technylu

Spółka DOMO Chemicals, wiodący producent tworzyw konstrukcyjnych oraz spółka Ultrapolymers, ogólnoeuropejska firma dystrybucyjna, ogłosiły europejskie partnerstwo dystrybucyjne. Przejęcie przez spółkę DOMO europejskiego przedsiębiorstwa Performance Polyamides Business (Polytechnyl) z grupy Solvay zainicjowało zmiany w strukturze dystrybucji produktów Technyl®. Od 1 maja 2020 roku oprócz oferowania tradycyjnej gamy produktów DOMO spółka Ultrapolymers będzie działać jako ogólnoeuropejski dystrybutor produktów Technyl®.

Należąca do grupy Ravago spółka Ultrapolymers jest czołowym dystrybutorem polimerów, który został założony w Belgii w październiku 2002 roku. Dzięki posiadaniu 27 podmiotów gospodarczych w Europie, Turcji i RPA spółka Ultrapolymers sprzedaje swoje produkty klientom w ponad 40 krajach. Należących do niej 45 magazynów znajduje się w strategicznie bliskiej odległości od klientów, co zapewnia bezpieczne i szybkie dostawy.

Marc Swatosch, Europejski Kierownik ds. Produktów w spółce Ultrapolymers podkreśla: „Dzięki partnerstwu ze spółką DOMO która jest jednym z największych graczy na rynku poliamidów będziemy mogli rozszerzyć naszą ofertę o najwyższej jakości portfolio PA6 i PA66 na wszystkie kraje europejskie[1]. Dotychczasowi klienci spółki Ultrapolymers: - nabywcy DOMAMID® i ECONAMID® - mogąteraz oczekiwać tych samych standardów usług, przy jednoczesnym zapewnieniu szerszej oferty.”

Od 1 maja spółka Ultrapolymers będzie rozprowadzać pełną ofertę spółki DOMO obejmującą polimery techniczne PA6 i PA66 oraz PPA i PPS sprzedawane pod markami TECHNYL®[2], DOMAMID®, THERMEC™ i ECONAMID®.

Spółka DOMO jest nie tylko producentem poliamidów numer 2 w Europie. Skupia się ona także na rozwoju zrównoważonych rozwiązań. Wraz z przejęciem firmy Polytechnyl znacznie poszerzył się asortyment zrównoważonych produktów. Ofertę poszerzono o gamę produktów Technyl® 4Earth®, opracowanych w procesie recyklingu poprodukcyjnych odpadów tkanin poduszek powietrznych.

Ron Bult, Dyrektor ds. Globalnej Sprzedaży EP w spółce DOMO stwierdza: „Nasza współpraca ze spółką Ultrapolymers jest od samego początku bardzo udana. Spółka Ultrapolymers jest niezawodna, prztjazna we współpracy, profesjonalna i zawsze stara się zapewnić rozwiązania handlowe i techniczne. Dzięki rozszerzeniu naszego partnerstwa o zakres działalności Polytechnyl możemy teraz dotrzeć do użytkowników końcowych we wszystkich krajach europejskich i szybko reagować na potrzeby małych i średnich klientów na całym kontynencie”.

Przejście na pełną współpracę ze spółką Ultrapolymers zajmie dwa miesiące. Aby zapewnić płynną zmianę dla klientów i nieprzerwaną działalność, obie spółki stworzyły dokument zawierający pytania i odpowiedzi, który przedstawia wszystkie praktyczne szczegóły tej ważnej zmiany.

 

[1] Spółka Ultrapolymers prowadzi dystrybucję we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Serbii i Rosji.

[2] Spółka DOMO nie sprzedaje ani nie rozpowszechnia żadnych produktów marki Technyl® klientom i dystrybutorom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. TECHNYL® jest zastrzeżonym znakiem towarowym spółki DOMO.

Dodaj ofertę pracy