biester
Wiadomości

Rękawice jednorazowe z biotworzyw

W dzisiejszym społeczeństwie bezpieczeństwo i higiena odgrywają niezwykle istotną rolę, a w ostatnich czasach stały się wręcz nieodzownym elementem naszego życia. Staramy się chronić przed wirusem idąc choćby na zakupy - osłaniamy usta i nos - a często chcemy zabezpieczyć także i ręce. W tej sytuacji rękawiczki jednorazowe wydają się doskonałym rozwiązaniem. Co jednak począć z tymi wszystkimi odpadami, które pozostają po użyciu jednorazowych rękawiczek? To samo pytanie zadała sobie firma Plast-Farb Sp. z o.o. Sp. k. z Torunia.

Jednorazowe rękawice wykonane z materiału M∙VERA® ulegające kompostowaniu.
Jednorazowe rękawice wykonane z materiału M∙VERA® ulegające kompostowaniu.

Firma produkuje materiały opakowaniowe, takie jak: koperty bezpieczne i kurierskie, torby reklamowe, i lotniskowe, worki i taśmy zabezpieczające – zarówno w wersji standardowej wykonanej z folii PE, jak również w przyjaznej dla środowiska i nadającej się do kompostowania.

Jeszcze do niedawna nie oferowała rękawic jednorazowych, ale globalne zapotrzebowanie na wyroby ochronne do użytku osobistego sprawiło, że postanowiła wnieść tutaj swój wkład. Szybko rozbudowano park maszynowy firmy, uzupełniając o maszynę do produkcji rękawic jednorazowych. Ponieważ jednak coraz więcej konsumentów szuka alternatyw dla konwencjonalnych produktów z tworzyw sztucznych, Spółka postanowiła zrezygnować z powszechnie stosowanego polietylenu. Zamiast tego sięgnęła po materiał, który nadaje się do kompostowania przemysłowego. Tak doszło do kontaktu z firmą BIO-FED z Kolonii. BIO-FED, jako oddział firmy AKRO-PLASTIC GmbH specjalizuje się w produkcji innowacyjnych i zorientowanych na zastosowanie w praktyce biokomponentów. W zależności od wymagań komponenty, wytwarzane w całości lub częściowo z surowców odnawialnych, ulegają kompostowaniu w różnych warunkach lub nadają się do długotrwałego użytkowania. Dr Stanisław Haftka, kierownik sprzedaży w BIO-FED, polecił materiał z grupy asortymentu M∙VERA®, który nie tylko nadaje się do kompostowania przemysłowego, ale również zapewnia niezbędną w rękawicach jednorazowych elastyczność i wytrzymałość.

„Nawet jeśli sytuacja wróci do normy, znajdzie się wiele możliwości zastosowania tych rękawic w różnych segmentach handlu detalicznego, a także w domu i ogrodzie” – mówi Agnieszka Kończal, specjalistka ds. sprzedaży bioopakowań w Plast-Farb. „W ten sposób możemy połączyć wymogi higieny i bezpieczeństwa z ochroną środowiska, znacznie zmniejszając emisję gazów cieplarnianych oraz zużycie energii i zasobów”.

Dodaj ofertę pracy