biester
Wiadomości

Przewody do 4 000 bar

Firma Techmak, oficjalny dystrybutor Parker Hannifin w Polsce, otrzymała certyfikat „Parker Hose Assembly Manufacturer for thermoplastic hose assemblies up to 4000 bar”. Oznacza to uprawnienie do produkcji i certyfikacji przewodów wysokociśnieniowych o maksymalnym roboczym ciśnieniu pracy 4000 bar. Dzięki niemu Techmak stał się pierwszym dystrybutorem Parkera w Polsce oferującym zakuwanie przewodów przy tak wysokim zakresie ciśnień.

Do tej pory zarówno dystrybutorzy, jak i klienci, zobligowani byli zaopatrywać się w gotowe przewody wytwarzane w Niemczech przez dywizję Parker Polyflex, lub elementy produkcji włoskiej. Proces ten był czasochłonny i ograniczał możliwość dostosowania parametrów zamówionego produktu do indywidualnych potrzeb. Teraz firma Techmak może zaoferować elastyczne wsparcie klientom indywidualnym oraz producentom OEM dzięki szybkiemu wytwarzaniu, zakuwaniu, testowaniu i certyfikowaniu przewodów wysokociśnieniowych o dowolnej długości i parametrach w Polsce.

 

Pozyskany certyfikat stanowi jedyne uprawnienie do wykonywania tego typu przewodów. Dzięki niemu mogą one osiągać do 4000 bar ciśnienia pracy, a każdorazowo przeprowadzany test wykonywany na stanowisku kontrolnym uprawnia do wystawienia certyfikatu dopuszczeniowego na dowolny przewód zamówiony przez klienta. Stworzone w ten sposób elementy znajdą zastosowanie choćby w narzędziach hydraulicznych, w maszynach do cięcia wodą – stali, tworzyw, ceramiki lub betonu, mycia wysokociśnieniowego w procesach zabezpieczeń antykorozyjnych, mycia pasów startowych na lotniskach a także w przemyśle energetycznym i ciepłowniczym, czy podczas testów wysokoprężnych silników spalinowych – w systemach testowania wtryskiwaczy.

 

„Otrzymanie certyfikacji nie było prostym zadaniem – procedura trwała kilka miesięcy, konieczne było spełnienie szeregu wymagań dotyczących produkcji przewodów wysokociśnieniowych” – mówi inż. Piotr Maćkowiak, product manager w firmie Techmak – „Zaliczają się do nich: posiadanie certyfikowanego stanowiska do testowania przewodów wysokociśnieniowych oraz osprzętu do wstępnego montażu, znakowania, czyszczenia i zabezpieczania przewodów jak również specjalistyczna maszyna do ich zakuwania oraz magazyn produktowy".

 

Istotnym aspektem otrzymania certyfikatu, jak mówi inż. Piotr Maćkowiak, była również przeszkolona kadra techniczna, odpowiedzialna w Techmak za testy oraz certyfikację przewodów.

 

Dzięki certyfikatowi Parker Hose Assembly Manufacturer, Techmak, jako jedyny dystrybutor Parker Hannifin w Polsce, oferuje szybkie zakuwanie przewodów hydraulicznych dla zakresu ciśnień 4000 bar. Przewody hydrauliczne wykonywane są od ręki według potrzeby klienta z komponentów Parkera, co zapewnia ich jakość i żywotność.

 

Techmak współpracuje z firmą Parker Hannifin od 25 lat, oferując produkty z zakresu elementów złącznych, hydrauliki przemysłowej i mobilnej oraz pneumatyki. Obecnie, poza siedzibą w Lesznie, firma posiada również oddział w Zielonej Górze. Centrum produkcji termoplastycznych przewodów wysokociśnieniowych UHP to kolejna inicjatywa serwisowa polskiego dystrybutora, po działającym już Centrum Montażu Przewodów – CMP oraz serwisie „Hose Doctor” – mobilnym pogotowiu technicznym, oferującym usługi 24h na dobę, którego głównym zadaniem jest szybkie usuwanie awarii na miejscu u klienta, aby eliminować wysokie koszty przestojów.

Dodaj ofertę pracy