biester
Wiadomości

Toruńska firma Hydro-tor rozwija się we współpracy z Parker Hannifin - międzynarodowym liderem technologicznym

Wydajne wykorzystywanie maszyn przemysłowych jest kluczem do uniknięcia zbędnych wydatków oraz utrzymania ciągłości pracy. Konieczna jest minimalizacja ich bezczynności czy nieefektywnego wykorzystania. Istnieje wiele czynników wpływających na te elementy, jednak nie na wszystkie przedsiębiorcy mają bezpośredni wpływ. Nawet najlepsza maszyneria czasem zawodzi, a każda minuta przestoju powoduje straty finansowe. Często przyczyną jest awaria pompy, będącej sercem urządzeń wykorzystywanych w przemyśle.

Pompy i silniki zębate z Piernikowego Miasta

 

Dzięki dużej wiedzy o potrzebach klientów z sektora przemysłowo-budowlanego, Hydro-tor usprawnił serwis pomp i silników zębatych, wprowadzając nową stację prób. Pozwala ona lepiej dostosować rozwiązania do wymagań klienta i umożliwia szybkie przywrócenie maszyn przemysłowych do działania oraz ich serwis poawaryjny.

 

Stacja prób pozwala na sprawdzenie wszystkich parametrów pomp i silników montowanych przez Hydro-tor. Posiada ona trzy stanowiska – jedno odpowiedzialne za montaż, kolejne za docieranie a ostatnim jest stanowisko pomiarowe. W rezultacie w Hydro-tor zatrudniono trzech nowych pracowników, absolwentów Politechniki Gdańskiej z wyższym wykształceniem technicznym.

 

Dzięki zastosowanym innowacjom można w szybki sposób skonfigurować i przetestować pompę lub silnik zębaty dostosowany do konkretnych potrzeb klienta. Produkowane i serwisowane rozwiązania są potem wykorzystywane w maszynach budowlanych, agregatach hydraulicznych oraz instalacjach przemysłowych.

 

Oprócz stacji prób, firma oferuje również pełną linię serwisową, co pozwala na montaż, docieranie przy zachowaniu najwyższych standardów i dokładności przy jednoczesnym szybkim dostępie do części z magazynu.

 

Zbudowano także magazyn części, który jest systematycznie zaopatrywany w elementy niezbędne do produkcji i naprawy. Istotna jest szybka dostępność do jednostkowych pomp i silników w różnej konfiguracji, jak również możliwość serwisu i naprawy uszkodzonych pomp PGP, dlatego zatowarowanie ściśle bazuje na wiedzy i doświadczeniu inżynierów Hydro-tor.

 

Produkcja jednostkowych pomp i silników zębatych przez Hydro-tor jest uzupełnieniem wielkoseryjnych produkcji firmy Parker Hannifin na polskim rynku i w Europie.

 

Szybka likwidacja awarii – klucz do wydajności w przemyśle

 

Oprócz zamówień na konkretną konfigurację pompy czy silnika, zdarzają się nieprzewidziane awarie, gdy nie zawsze możliwy jest szybki dostęp do części zamiennych i naprawa. W historii Hydro-tor zdarzały się sytuacje, w których klient z południa Polski przyjeżdżał z uszkodzoną pompą, w celu szybkiego rozwiązania problemu, gdyż produkcja w jego firmie została wstrzymana. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi i analizie problemu na stacji prób, można było zaproponować niestandardowe rozwiązanie.

 

Stosowanie pomp zębatych PGP i dostępność do szybkiego serwisu ułatwia klientowi uniknięcie długotrwałych przestojów produkcyjnych czy usługowych. Chodzi głównie o montaż pomp zębatych serii PGP517 oraz PGP511 i silników zębatych serii PGM517 oraz PGM511, a także serwis tych urządzeń, będących sercami maszyn znajdujących zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

 

Dzięki temu mniejsi użytkownicy mają szansę na natychmiastowe odszukanie konkretnego rozwiązania lub błyskawicznej regeneracji po uszkodzeniu. Pozwala to również na natychmiastową dostępność do jednostkowych pomp i silników w różnej konfiguracji dostosowanych do potrzeb klienta. Dzięki szybkiemu serwisowi klienci mogą uniknąć przestojów produkcyjnych czy usługowych. Serwis pozwala także na adaptacje pomp PGP do instalacji z pompami innych producentów lub rozwiązań starego typu wycofanych z produkcji.

 

Przykładowo, pompa dwusekcyjna z uszkodzoną sekcją drugą o określonym wydatku, do którego części nie były dostępne w krótkim czasie, mogła być po uzgodnieniu z klientem przygotowana i przetestowana przy zmontowaniu sekcji o nieco mniejszym wydatku. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi i zaproponowaniu rozwiązania przez pracowników Hydro-tor, klient mógł po kilku godzinach wrócić i wznowić produkcję.

 

Możliwość montowania pomp pojedynczych i wielosekcyjnych w różnych konfiguracjach pozwala dobrać optymalne wielkości do pracy zarówno nowych urządzeń, jak i już istniejących na rynku. Pozwala to Hydro-torowi na szybą obsługę lokalnego i krajowego rynku, daję również swobodę w projektowaniu urządzeń wykorzystujących pompy i silniki zębate serii PGP / PGM 500.

 

Partnerska relacja z Parker Hannifin

 

„Hydro-tor rośnie i rozwija się z Parkerem na zasadach partnerskich. W wielu projektach możemy liczyć na pomoc techniczną i logistyczną pracowników Parkera. Jesteśmy częścią dużej międzynarodowej sieci Dystrybucji Parker, co pomaga budować silną pozycje na rynku – to bardzo cenne”, powiedział Mieczysław Gorzoch, prezes firmy Hydro-tor. „Współpraca z Parker Hannifin jest podstawą ciągłych zmian w naszej firmie i jej stałego rozwoju”, dodał.

 

Zakład Hydrauliki Siłowej Hydro-tor z Torunia powstał w maju 2014 r., oddzielając się wcześniej od firmy Bipromasz. Firma obsługuje rynek przemysłowo-budowlany w Polsce i Europie. Pomysł na jej stworzenie powstał jeszcze w trakcie studiów Mieczysława Gorzocha na Politechnice Gdańskiej i nabytego w tym okresie doświadczenia i praktyki w budowie maszyn.

 

Po ustaleniach między firmami PHS oraz Hydro-tor, przeniesiono produkcję z Wrocławia do Torunia. Nawiązano także współpracę z firmami Bipromasz, BoartLongyear Poland, Brammer, Paks’D, PHS, Techmak, Utech Hydraulic oraz X-Comp.

 

Będąc klientem firmy PHS we Wrocławiu, która montowała i dostarczała silniki oraz pompy zębate do projektów, w Hydro-tor zrozumiano potrzebę tworzenia różnych konfiguracji pomp zębatych wielosekcyjnych do wykorzystania w produkowanych przez siebie maszynach.

Dodaj ofertę pracy