biester
Wiadomości
Innovia  

Nowa folia etykietowa

Innovia Films wprowadza na rynek Encore C45cn, pierwszą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla* folię do etykietowania BOPP. Posiadająca certyfikat ISCC Encore C45cn przyczyni się do zmniejszenia śladu węglowego i ograniczenia korzystania z zasobów kopalnych.

Encore C45cn jest neutralną węglowo folią do zastosowań wrażliwych na nacisk.
Encore C45cn jest neutralną węglowo folią do zastosowań wrażliwych na nacisk.

Stephen Weber, dyrektor ds. kluczowych klientów w dziale etykiet Innovia Films, wyjaśnia: „Oprócz tego, że Encore C45cn jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, jest to folia BOPP produkowana w technologii rozdmuchu, o wysokiej sztywności MD, 45 µm, przeznaczona do automatycznego etykietowania. Pozwoli ona na zastąpienie standardowych folii 50 µm, generując dalsze 10% oszczędności materiału”.

 

*Encore 45cn jest neutralna pod względem emisji CO2 według kryteriów metody bilansu masowego i zasady „od kołyski do bramy”, co potwierdza Międzynarodowy Certyfikat Zrównoważonego Rozwoju i Emisji CO2 (ISCC Plus).

 

Według programu Ellen MacArthur Foundation, w ramach którego wzięto udział w opracowaniu raportu CE100, „osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju ONZ do 2030 roku i celów klimatycznych Porozumienia Paryskiego będzie zależeć od globalnego przejścia na niskoemisyjną gospodarkę obiegu zamkniętego”. W związku z tym właściciele głównych marek zobowiązują się dążyć do zerowej emisji netto, a w ramach tego celu będą informować o śladzie węglowym każdego produktu. Dostępność folii neutralnej pod względem emisji CO2 w celu zmniejszenia śladu węglowego etykiet jest jednym z kroków na drodze do osiągnięcia celu zerowej emisji netto.   

Dodaj ofertę pracy