biester
Wiadomości

Polimery Police wyrzedane

Grupa Azoty podpisała listy intencyjne znacznie przekraczające docelowe moce produkcyjne Polimerów Police.

Spółka, póki co, podpisała szereg LoI (Letter of Intent) znacznie przekraczające docelowe moce produkcyjne. Fizyczne podpisywanie kontraktów handlowych na dostawy polipropylenu będzie nastąpi po fizycznym uruchomieniu produkcji i wstępnej walidacji produktów z nowej instalacji - powiedział nam wiceprezes Grupy Azoty Paweł Łapiński.

Jak dodał, wybór dostawców na surowce strategiczne (propan, etylen) zaplanowany jest na III kwartał przyszłego roku, a podpisanie finalnych umów przewidziane jest na I kwartał 2022 roku.

Aktualna sytuacja rynkowa spowodowana COVID-19 nie ma większego wpływu na przyjęta strategię sprzedaży Grupy Azoty Polyolefins. Załamanie w segmencie automotive jest przez nas szacowane jako przejściowe i sytuacja powinna się poprawić/unormować w momencie wchodzenia na rynek. Strategia sprzedaży opiera się na zdywersyfikowanym porfolio produktowym i, co za tym idzie, obecności w różnych segmentach rynkowych (opakowania spożywcze, higiena, automotive, przemysł budowlany) - dodał wiceprezes.

Dodaj ofertę pracy