biester
Wiadomości

Nexans dostarczy kable Polimerom Police

Nexans, firma działające także w branży kolejowej, dostarczy kable i przewody dla projektu kompleksu chemicznego Polimery Police (PDH). Kontrakt zakłada dostawy do Hyundai Engineering (HEC), który jest generalnym wykonawcą projektu. Obejmuje on instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy (gazoport), infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze.

Nexans dostarczy kable i przewody wartości blisko 80M PLN w trzech pakietach: kable zasilające, kable instrumentacyjne i kontrolne oraz przewody telekomunikacyjne. Pierwsze dostawy zostały zrealizowane w maju 2020 a kolejne będą realizowane w latach 2020-2021. 

– Jest to aktualnie największy projekt grupy Nexans w Polsce. Po tym jak zakończyliśmy kompleksowe dostawy dla projektu EFRA w Lotosie to drugi bardzo duży i kluczowy projekt w segmencie petrochemicznym w Polsce obsługiwany przez Nexans” powiedział Marcin Sasak Country Manager Nexans w Polsce i CEO Nexans Polska. „Aktualnie pomagamy zakładom produkcyjnym w uzyskaniu wszystkich dokumentów dotyczących następnych dostaw współpracując razem z naszym oddziałem w Korei, który jest w ścisłym kontakcie z HEC – powiedział Janusz Sokołowski  Sales Manager Nexans Polska.

Dodaj ofertę pracy