KGL_new
Wiadomości

TK Business Exchange – nowy wymiar biznesu w Targach Kielce

Łączymy ludzi w biznesie – od lat te słowa przyświecają pracownikom Targów Kielce. TK Business Exchange to nowy projekt, dzięki któremu polscy przedsiębiorcy będą mogli łatwiej zaistnieć na arenie międzynarodowej. Platforma wymiany informacji handlowych rusza 28 października.

Już w latach 60 Marshall McLuhan pisał, że świat jest globalną wioską. Dziś w dobie Internetu i szybko zmieniającej się rzeczywistości, przepływ informacji oraz kojarzenie ich w odpowiedni sposób ma jeszcze większe znaczenie. Dostrzegają to pracownicy Targów Kielce, którzy stworzyli specjalną platformę wymiany ofert handlowych dedykowaną firmom poszukującym nowych dróg rozwoju, a także kontrahentom i inwestorom,  szukającym  praktycznych, i cennych wiadomości  o rynkach zagranicznych.

Świat na wyciągnięcie ręki

Platforma TK Business Exchange kojarzy polskich przedsiębiorców z potencjalnymi kontrahentami z 8 krajów: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Brazylii,  Chin, Kazachstanu, Gruzji oraz Mozambiku. Zagraniczne firmy również mogą poszukiwać na platformie polskich producentów czy dystrybutorów wybranych produktów i usług. Serwis daje możliwość pozostawienia wizytek  przedsiębiorstw. To także kalendarium wydarzeń biznesowych i targowo-wystawienniczych na świecie.

TK Business Exchange jest miejscem, gdzie właściciele firm znajdą praktyczne porady i wskazówki dotyczące nowych rynków. Na portalu umieszczone są opisy branż oraz najchętniej wybieranych kierunków eksportu, a także garść praktycznych porad od ekspertów.

- Współpracujemy z izbami bilateralnymi, co pomaga w realizacji promocji w krajach partnerskich. Nie bez znaczenia jest również wsparcie w poruszaniu się po nieco egzotycznych i mniej znanych rynkach, których przedstawicielami są nasi kooperanci. – mówi dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.

Na dzień dobry Kazachstan

Platforma startuje 28 października. Swoje działanie zainauguruje specjalnym webinarium na temat rynku kazachskiego. Gośćmi będą Jego Ekscelencja Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Kazachstanu w Rzeczypospolitej Polskiej Alim Kirabayev, Ardak Zabeshev – Zastępca Przewodniczącego Komitetu Inwestycyjnego w Kazachstanie, Konsul Honorowy Republiki Kazachstanu w Katowicach, Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Uniserv Artur Nizioł, Prezes Polsko-Kazachstańskiej Izby Przemysłowo- Handlowej Piotr Guzowski, dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce, a także Altynaj Munakova – Country Manager Kazah Invest.

Goście dowiedzą się między innymi, jakie wymogi należy spełnić, aby móc rozpocząć współpracę eksportową z Kazachstanem, jakie towary i usługi są deficytowe i na jakie rynki otwiera się kazachski rynek. O dobrych przykładach współpracy będzie można porozmawiać z przedstawicielem polskiej firmy Uniserv opowie o początkach kooperacji oraz o specyfice rynku z punktu widzenia właściciela firmy. Na wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania platformy odpowie dr Andrzej Mochoń – Prezes Zarządu Targów Kielce

Webinar rozpocznie się 28 października o godz. 10:00 i będzie go można śledzić na profilu Facebook Targów Kielce, a także na platformie TK Business Exchange www.tkbusinessexchange.com.

Dodaj ofertę pracy