biester
Wiadomości

Tak wygląda największa inwestycja

W polskich polimerach oczywiście. Prace przy projekcie „Polimery Police” realizowane są zgodnie z harmonogramem zakładającym rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji instalacji w pierwszym kwartale 2023 roku.

- Na chwilę obecną spółka i generalny wykonawca dysponują kompletem 22 wymaganych pozwoleń na budowę, co umożliwia realizację zadań na wszystkich podprojektach - mówi Piotr Lachowicz z Grupy Azoty Polyolefins S.A. - Na głównym placu budowy kontynuowane są przede wszystkim prace fundamentowe. Równolegle trwa budowa estakady łączącej instalację odwodornienia propanu i jednostkę produkcyjną polipropylenu. Do wybudowania wynoszącego 625 metrów odcinka estakady wykorzystano już 2267 ton stali. W najwyższym punkcie estakada główna osiąga wysokość 27,5 metrów. Ponadto rozpoczęto prefabrykację 30 silosów na polipropylen.

- Na terenie terminalu trwają prace związane z budową nabrzeża, wykonano fundamenty pod dwa zbiorniki propanu i jeden etylenu oraz rozpoczęto montaż i spawanie płaszcza zewnętrznego zbiorników propanu. Prowadzone są również prace hydrotechniczne w części morskiej projektu, w tym kontynuowane jest pogłębienie części toru wodnego - informuje Piotr Lachowicz. - Z istotnych prac związanych z realizacją projektu, w najbliższym czasie planowana jest dostawa zbiorników na propylen.

Dodaj ofertę pracy