biester
Wiadomości
BIO-FED  

Wkład firmy BIO-FED w European Green Deal 2030

BIO-FED, jako oddział firmy AKRO-PLASTIC GmbH, specjalizuje się w produkcji innowacyjnych biokompandów pod kątem praktycznych zastosowań. Portfolio BIO-FED pod nazwą handlową M·VERA® jest stale poszerzane o nowe produkty. Przedsiębiorstwo rozwija i dostarcza od ręki szeroki asortyment nowoczesnych mieszanek na bazie PLA.

Przykład zastosowania ekologicznego opakowania kosmetyków.
Przykład zastosowania ekologicznego opakowania kosmetyków.

„European Green Deal” jest koncepcją przedstawioną przez Komisję Europejską w grudniu 2019 roku, która ma na celu zredukowanie do 2050 roku emisji netto gazów cieplarnianych w UE do poziomu zero i uzyskanie tym samym, jako pierwszy kontynent, neutralności klimatycznej. Już w roku 2030 redukcja CO2 ma wynieść 55%. Produkując w przeważającej części zrównoważone produkty bez substancji kopalnych, bazujące na PLA, firma BIO-FED może zaoferować alternatywne tworzywo dla znacznej części np. zastosowań opakowaniowych. Istotne typy M·VERA® można poddawać obróbce zarówno w ramach formowania wtryskowego, jak i w procesie ekstruzji, np. termoforming.

PLA jako polimer w 100% pochodzenia biologicznego i przemysłowo kompostowalny, może mieć różnorakie zastosowania. Jedną z możliwości są m.in. opakowania środków żywności i kosmetyków oraz przedmioty pierwszej potrzeby, takie jak artykuły gospodarstwa domowego i materiały biurowe.Kompandy PLA wyróżniają się zmienną sztywnością i typowo niską kurczliwością. Właściwości materiału można indywidualnie kształtować poprzez dodawanie różnych wypełniaczy i wzmacniaczy oraz dodatków uszlachetniających.

„Gdyby w naszym portfolio nie było odpowiedniego kompandu, doświadczony zespół badawczy naszej firmy umożliwi wyjście naprzeciw życzeniom i wymaganiom klientów oraz wspólne stworzenie indywidualnie dopasowanych kompozytów na bazie PLA“ – mówi dr Stanisław Haftka, dyrektor ds. sprzedaży w BIO-FED.

Jak twierdzi producent, możliwe są także mieszanki transparentne. Firma dąży ponadto do biodegradowalności zgodnej z certyfikatem „OK compost INDUSTRIAL”. Kompandy można też zabarwiać koncentratami barwiącymi AF-Eco® pochodzenia biologicznego, produkowanymi przez oddział siostrzany AF-COLOR. Są one tworzone i produkowane w ramach ścisłej współpracy obu przedsiębiorstw.

Dodaj ofertę pracy