biester
Wiadomości
Henkel  

Henkel wbija nóż w plecy plastikom

Rośnie zapotrzebowanie konsumentów na inne niż plastik materiały do produkcji przedmiotów, takich jak jednorazowe plastikowe kubeczki czy talerzyki. Funkcjonalność odgrywa tutaj kluczową rolę, ponieważ oczekuje się, że materiały, takie jak np. papier, będą zachowywały się w użytkowaniu tak samo, jak te stosowane dotychczas. Odpowiedź na te oczekiwania przynosi technologia EPIX opracowana przez Henkel Adhesives Technologies. Dzięki niej papier staje się realną alternatywą dla tworzyw sztucznych i innych materiałów używanych do produkcji jednorazowych przedmiotów.

EPIX obejmuje portfolio produktów, które znacząco poszerzają funkcjonalność papieru. Zyskuje on m.in. barierowość, dzięki czemu ograniczone zostaje przenikanie przez niego tłuszczu, wody czy powietrza.  Tak zmodyfikowany materiał można wykorzystać na przykład do produkcji papierowych kubków, tacek do żywności, słomek do napojów czy opakowań używanych w przemyśle cukierniczym. Inna dodatkowa właściwość to izolacja termiczna pozwalająca utrzymać płyn w pożądanej temperaturze. Znajduje ona wykorzystanie np. w produkcji kubków do napojów o podwójnych ściankach – ich użytkownicy mogą długo cieszyć się gorącą kawą, która nie będzie parzyć ich w palce. EPIX daje także zwiększoną odporność na uderzenia i uszkodzenia transportowe. Dzięki temu można z powodzeniem zastąpić stosowane w e-handlu zwykłe, często za duże papierowe koperty pocztowe, elastycznymi opakowaniami, które dopasowują się do kształtu przesyłki.

 

„Stale inwestujemy w innowacyjne i zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań, w ten sposób przyczyniamy się do rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego. Wierzymy, że dzięki temu możemy mieć wpływ na rodzaj opakowań wykorzystywanych w łańcuchu dostaw oraz na dynamicznie rozwijającym się rynku e-commerce” – powiedział Tilo Quink, Global Head of Packaging Adhesives w firmie Henkel. „Rozumiemy zapotrzebowanie konsumentów na bardziej funkcjonalne produkty papierowe, które stanowią prawdziwą alternatywę dla tradycyjnych materiałów i z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie ich na rynek europejski”.

 

Technologia EPIX została już z powodzeniem wprowadzona przez jednego z głównych graczy rynku e-commerce w Ameryce Północnej, a opakowania do przesyłek pocztowych wykorzystujące EPIX posiadają certyfikat How2Recycle w USA i OPRL w Wielkiej Brytanii, które oznaczają, że nadają się one do recyklingu.

Dodaj ofertę pracy