biester
Wiadomości

Wódka z recyklingu

Amundsen Vodka o pojemności 700 ml została nagrodzona znakiem jakości „Made for Recycling” przez firmę Interseroh – światowego lidera w zakresie rozwiązań środowiskowych. To kolejne takie wyróżnienie przyznane marce z portfolio Stock Polska – w 2020 roku certyfikat otrzymała Żołądkowa de Luxe.

Interseroh jest dostawcą surowców i globalnym liderem w zakresie recyklingu, zapobiegania marnotrawstwu i konserwacji zasobów. Firma działa na rzecz rozpowszechniania zasad zero waste w przedsiębiorstwach oraz w zakresie usprawnienia procesów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Współpracując z niemieckim Instytutem Ochrony Środowiska BIFA, opracowała trzystopniowy system oceny opakowań produktów. Obejmuje on również ewaluację procesu poeksploatacyjnego w zakresie: zbiórki (Collection), sortowania (Sorting) i przetwarzania surowców (Processing).

- Firma Interseroh przyznała marce Amundsen 19 na 20 punktów w ogólnej ocenie możliwości recyklingu. Oznacza to, że opakowanie naszego produktu w 95 proc. jest przyjazne środowisku i nadaje się do odzysku. To fantastyczny wynik i potwierdzenie dla nas, że jesteśmy na odpowiedniej drodze
w zakresie proekologicznych rozwiązań i obiegu zamkniętego opakowań.
mówi Katarzyna Berek, Brand Manager marki Amundsen w Stock Polska.

Certyfikat jest kolejnym wyróżnieniem z zakresu recyklingu dla marki z portfolio Stock Polska.
W sierpniu 2020 roku ten sam znak jakości i identyczną liczbę punktów otrzymała marka Żołądkowa de Luxe.

Producent będzie kontynuował pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju swojej działalności, czego przykładem jest inwestycja w nową gorzelnię w Lublinie – najnowocześniejszą w Polsce, która będzie się wyróżniać szeregiem ekologicznych rozwiązań i ma zostać ukończona w drugiej połowie 2022 roku.

Dodaj ofertę pracy