biester
Wiadomości

Kolejne kłopoty Polimerów Police

Wykonawca projektu Polimery Police chce podwyżki wynagrodzenia i zmiany harmonogramu.

Hyundai Engineering Co., generalny wykonawca projektu Polimery Police, przesłał propozycje zmian do umowy obejmujące podwyższenie wynagrodzenia o łączną kwotę 127,4 mln euro i wydłużenie czasu realizacji o 181 dni - poinformowała Grupa Azoty.

 

W ocenie wykonawcy powodem zgłoszenia propozycji zmian jest w szczególności wpływ pandemii Covid-19 na realizację projektu Polimery Police.m"Propozycja zmian poddana zostanie gruntownej analizie i weryfikacji ich zasadności w świetle postanowień umowy EPC, zgodnie z procedurą przewidzianą w umowie EPC, oraz innych umów łączących spółkę zależną z Wykonawcą, a także okoliczności faktycznych" - napisano w komunikacie.

 

W październiku 2020 roku Grupa Azoty Polyolefins podpisała z Hyundai Engineering aneks do umowy o realizację projektu Polimery Police, który przewidał zwiększenie wynagrodzenia dla wykonawcy o 33,2 mln euro i wydłużenie realizacji projektu o 3 miesiące.

 

Polimery Police to inwestycja realizowana przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. W zakres inwestycji wchodzi instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna, terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy).

 

Całkowity budżet na realizację projektu szacowano początkowo na około 1,52 mld euro (łącznie z kosztami finansowania w okresie budowy oraz rezerwami wymaganymi w formule project finanse).

Dodaj ofertę pracy