KGL_new
Wiadomości

„Zielone Ogrodzenie” w Grupie Azoty już rośnie

Kilka godzin wspólnych starań pracowników Grupy Azoty i efekt na lata. Tak w skrócie można podsumować proekologiczną akcję nasadzenia roślin na ogrodzeniu Grupy Azoty, która odbyła się 31 sierpnia. Całe przedsięwzięcie jest kontynuacją zaangażowania spółki w działania zmierzające w kierunku redukcji emisji CO2.

Na ogrodzeniu Grupy Azoty S.A. przy ulicy Chemicznej w Tarnowie pracownicy spółki  umieścili sadzonki winobluszczu pięciolistkowego. Roślina ta posiada wyjątkowe właściwości wzrostu oraz potencjał do absorbcji nawet 500 kg CO2 na rok. Nasadzony winobluszcz ma przetwarzać pochłonięty dwutlenek węgla w tlen,  dodatkowo jego pnącza są w stanie wyłapywać i kumulować metale ciężkie, oczyszczać powietrze z drobnych pyłów i zanieczyszczeń.

W projekt zaangażowali się przedstawiciele Zarządu Grupy Azoty S.A. oraz liczna grupa pracowników tarnowskiej spółki.

Po raz kolejny Grupa Azoty, a konkretnie nasi pracownicy udowadniają jak istotną kwestią jest dla nas troska o środowisko. To powód do dumy i dodatkowa motywacja do organizowania kolejnych akcji w kierunku zazieleniania naszych terenów. Wierzę, że nasze wspólne działania będę mieć pozytywny wpływ na środowisko i otoczenie, w którym funkcjonujemy – powiedział Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Podczas akcji „Zielone Ogrodzenie” wykorzystano narzędzia firmy Cellfast, która w swojej produkcji używa tworzyw produkowanych w Grupie Azoty.

Dodaj ofertę pracy