biester
Wiadomości
Engel  

Nowe Centrum Opakowań Engel

Rosnące ceny energii, rozwój gospodarki obiegu zamkniętego i zmieniające się potrzeby konsumentów stawiają przed producentami opakowań z tworzyw sztucznych duże wyzwania. Otwierając nowe Centrum Opakowań, ENGEL, producent wtryskarek, wspiera swoich klientów operujących w tej wymagającej branży w procesie zwiększania możliwości urządzeńprodukcyjnych i wspieraniu konkurencyjności. Około 300 międzynarodowych gości przybyło w połowie maja do Austrii na uroczyste otwarcie nowego centrum technologicznego- kompetencyjnego.

„Czas cyklu i energooszczędność to najważniejsze wskaźniki efektywności w przemyśle opakowaniowym. W obu przypadkach ENGEL jest światowym liderem rozwiązań wtryskowych”, mówi Christoph Lhota, kierownik Business Unit Packaging w ENGEL. „Nowe Centrum Opakowań jest tego najlepszym przykładem". Zapraszamy naszych klientów, by dokładnie przetestowali tutaj nasze wtryskarki”.

W dwóch lokalizacjach – w Schwertbergu i St. Valentin – czekają gotowe jednostki produkcyjne spełniające najróżniejsze wymagania opakowaniowe. Między innymi całkowicie elektryczne maszyny o wysokiej wydajności do produkcji zakrętek do napojów i wieczek typu „flip top”, maszyny e-speed do pojemników cienkościennych i wiaderek oraz maszyny dwupłytowe duo speed do dużych pojemników i kontenerów. Poza tym w technikum ENGEL można korzystać z całkowicie elektrycznych wtryskarek e-mac. Ta seria także jest coraz częściej stosowana do aplikacji opakowaniowych dla segmentu urządzeń średniej wydajności, często do przetwarzania recyklatów.

 

Koncentracja na zagadnieniach energooszczędności, gospodarki obiegu zamkniętego i cyfryzacji

Energooszczędność, gospodarka obiegu zamkniętego i cyfryzacja to główne zagadnienia, którym jest dedykowane nowe ENGEL Packaging Center. Dlatego wszystkie wtryskarki są wyposażone w inteligentne systemy asystenckie z programu ENGEL inject 4.0. Przykładem jest iQ weight control, który wykrywa wahania objętości wtrysku i lepkości materiału, automatycznie wyrównując je jeszcze w tym samym cyklu. Najnowsze serie badań pokazały, że dla segmentu urządzeń wysokiej wydajności o bardzo krótkich czasach cyklu oprogramowanie znacząco podnosi jakość. Kolejny przykład to iQ flow control, który reguluje różnice temperatur w poszczególnych obiegach chłodzenia do wartości zadanej. Zapewnia on w ten sposób stałą temperaturę, a jednocześnie znacznie ogranicza zużycie energii potrzebnej do termostatowania.

„Kluczem do wysokiej energooszczędności jest optymalna współpraca poszczególnych podzespołów instalacji. Za każdym razem dopasowujemy jednostkę produkcyjną indywidualnie do wymagań produkowanego produktu”, mówi Lhota. Dzięki szerokiemu spektrum wtryskarek do produkcji opakowań, ENGEL oferuje optymalną technikę napędu dla każdego zastosowania. Od napędów całkowicie elektrycznych przez hybrydowe aż po serwohydrauliczne.

Aby przeprowadzić test wydajności, który obejmuje między innymi analizy czasu cyklu i energooszczędności, w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, klienci ENGEL mogą przywieźć do Packaging Center własną formę a także własny materiał. Dodatkowo ENGEL oferuje do dyspozycji na miejscu wiele form z najróżniejszych grup produktowych. To wszystko uzupełnione jest o szerokie spektrum systemów urządzeń peryferyjnych od różnych partnerów oraz rozwiązania automatyzacyjne, zarówno własnej produkcji, jak i od partnerów, takich jak Campetella czy Beck automation.

 

Światowa premiera: rPP do opakowań artykułów spożywczych

Na otwarcie Packaging Center do Schwertbergu i St. Valentin przyjechało w połowie maja około 300 klientów i partnerów ENGEL. W obu lokalizacjach odbyły się interesujące wykłady, panele dyskusyjne i pokazy eksponatów maszynowych na żywo. Wśród znamienitych prelegentów byli dostawcy technologii i materiałów, a także znani producenci opakowań. Prof. Edward Kosior z Nextek mówił np. o szansach rPP w produkcji opakowań do artykułów spożywczych. To na ten wykład ENGEL przygotował światową premierę. Po raz pierwszy zaprezentował publiczności proces wtryskiwania polipropylenu, który odzyskano z odpadów pokonsumpcyjnych. W ten sposób wraz z otwarciem Packaging Center, ENGEL zrobił w skali światowej milowy krok na drodze do gospodarki obiegu zamkniętego w branży tworzyw sztucznych. „Zamknęliśmy kolejny obieg materiałów”, mówi Christoph Lhota.

Dodaj ofertę pracy