biester
Wiadomości

Moduły słoneczne z rPET

Przy wadze 4,7 kilograma na metr kwadratowy są znacznie lżejsze niż konwencjonalne moduły słoneczne i nadal osiągają wydajność na poziomie 24 procent. „Solar Butterfly” OPES Solutions udowadnia teraz przydatność do integracji technologii fotowoltaicznej w pojazdach.

OPES Solutions demonstruje przydatność swojego rozwiązania w międzynarodowym projekcie „Solar Butterfly”: Mobilny dom został wyposażony w nowe moduły słoneczne o łącznej mocy 15,2 kW.

OPES Solutions wprowadził na rynek rozwiązanie do wykorzystania fotowoltaiki w pojazdach. Firma opracowała nowy proces produkcji modułów fotowoltaicznych na bazie przetworzonego PET z plastiku oceanicznego. W jednym zautomatyzowanym kroku krystaliczne ogniwa słoneczne są łączone ze strukturalnymi panelami warstwowymi firmy 3A Composites Mobility.. Są zoptymalizowane do użytku w przemyśle motoryzacyjnym, o połowę lżejsze od konwencjonalnych modułów słonecznych i ważą 4,7 kilograma na metr kwadratowy. Ponadto zastosowane ogniwa słoneczne mają wysoką sprawność na poziomie 24 proc.

Dodaj ofertę pracy