biester
Wiadomości

Polimery Police: na ostatniej prostej

Budowa ma prawie 95% zaawansowania rzeczowego. Projekt idzie zgodnie z planem, nie ma opóźnień - twierdzą przedstawiciele spółki.

Przypomnijmy, w ramach projektu Polimery Police wybudowany zostanie zintegrowany kompleks petrochemiczny, w którego skład wejdzie: instalacja do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu i instalacja do produkcji propylenu o mocy produkcyjnej do 437 tysięcy ton rocznie, a także gazoport i terminal przeładunkowo-magazynowy, zapewniający możliwość pozyskania drogą morską niezbędnych produktów.

Zamontowane i dostarczone zostały już wszystkie najważniejsze urządzenia. Zakończenie testów integralności zaplanowane jest na sierpień 2023 roku. Według obecnie obowiązującego harmonogramu to też moment, kiedy instalacja będzie gotowa do rozpoczęcia pracy komercyjnej. Samo rozpoczęcie produkcji ma się jednak rozpocząć na etapie rozruchu instalacji.

- Na dziś nic nie wskazuje na to, żebyśmy terminu nie dotrzymali. Prace idą pełną parą - zapewnia Grzegorz Kądzielwaski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty. - Już niebawem w ramach tej naszej największej flagowej inwestycji będziemy produkowali spore ilości czystego wodoru, który już mógłby się nadawać pod potrzeby automotive. Będzie on miał charakter wodoru odpadowego - kontynuuje.

Dodaj ofertę pracy