biester
Wiadomości
Alpla  

ALPLA otwiera innowacyjne centrum projektowe STUDIOa w Hard

Grupa ALPLA przyspiesza wprowadzanie nowych rozwiązań w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych, otwierając w siedzibie firmy w Hard w Austrii przestrzeń rozwoju innowacyjnego produktu STUDIOa. Klienci mogą odwiedzić ten punkt kompleksowej obsługi, aby w ciągu kilku dni ukończyć proces rozwoju, od pierwszego szkicu projektu i prototypu do gotowego opakowania.

Druk 3D , wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, kontrola kosztów w czasie rzeczywistym i optymalny serwis techniczny – firma ALPLA , specjalista ds. opakowań, przenosi rozwój produktów na wyższy poziom dzięki centrum projektowemu STUDIOa. „STUDIOa oznacza wszystko, w co wierzymy – wspaniały projekt, najlepsze parametry techniczne i szybkie wdrożenie. Ten punkt kompleksowej obsługi to idealna przestrzeń do opracowywania innowacyjnych, bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych na przyszłość wraz z naszymi klientami” – wyjaśnia dyrektor generalny ALPLA Philipp Lehner podczas oficjalnej inauguracji w siedzibie firmy w Hard.

Dzięki innowacyjnemu STUDIOa firma ALPLA koncentruje się na ścisłej koordynacji technologii, rozwoju produktów i sprzedaży. „Kiedy pracujemy bezpośrednio z klientem w tej samej przestrzeni, a decydenci są tam osobiście, możemy skrócić czas rozwoju, szybciej wprowadzać nowe produkty na rynek i zapewnić przewagę konkurencyjną” – mówi Norman Häusler, dyrektor ds. rozwoju produktów korporacyjnych. , z przekonaniem.

Przestrzeń doświadczeń projektowych
Interdyscyplinarne zespoły uczestniczą w wielu sesjach projektowych i warsztatach w STUDIOa, opracowując nowe rodzaje opakowań wraz z delegacjami klientów. Oprócz ekspertów w dziedzinie projektowania, angażują one fachowy wkład specjalistów technicznych w dziedzinie produkcji, budowy form i technologii procesowej. „Oznacza to, że wykonalność projektu i możliwość jego recyklingu można sprawdzić, zoptymalizować i dostosować na wczesnych etapach projektu, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze” – podkreśla Häusler.

A przestrzeń oferuje więcej na wierzchu – drukarka 3D tworzy prototypy natychmiast po modyfikacji projektu, okulary wirtualnej rzeczywistości zapewniają wstępny podgląd produktu, a rozszerzona rzeczywistość ( AR ) jest wykorzystywana do symulacji opakowania umieszczonego na półce w supermarkecie.

Globalny rozwój produktów
Dzięki siedmiu centrom technicznym na całym świecie firma ALPLA promuje regionalny rozwój produktów dla swoich lokalnych klientów. Nowe centrum projektowe STUDIOa w Hard podąża śladami koncepcji z powodzeniem stosowanej w zakładzie w Atlancie w USA od 2015 roku. W połowie 2021 roku w Toluca w Meksyku otwarto również zorientowaną na klienta przestrzeń do rozwoju. W Szanghaju powstaje kolejne STUDIOa.

Dodaj ofertę pracy