biester
Wiadomości
Innovia  

Przezroczysta folia termokurczliwa do etykiet typu Wraparound

Innovia Films wprowadza na rynek RayoWrap™ CMS, przezroczystą folię BOPP termokurczliwą do zastosowania jako etykieta typu Wraparound (WAL). Produkowana w naszym brytyjskim zakładzie folia CMS30 charakteryzuje się wysoką kurczliwością, ale tylko w kierunku maszynowym, co czyni ją idealną folią do etykietowania okrągłych pojemników na napoje i produkty mleczne. CMS30 odznacza się bardzo dobrą drukowalnością, została zaprojektowana tak, aby zapewnić wyjątkową grafikę 360° na powierzchni całej etykiety.

Folia ta świetnie nadaje się do stosowania na małych butelkach z PP lub PE, ponieważ można ją łatwo usunąć, aby ułatwić recykling butelki. Całe opakowanie wraz z etykietą można też poddać recyklingowi w strumieniu poliolefin. Takie rozwiązanie pomaga, aby końcowe opakowanie w pełni nadawało się do recyklingu, spełniając tym samym zalecenia Plastic Recyclers Europe dotyczące projektowania opakowań.

 

Alasdair McEwen, Menager Produktu, wyjaśnia: „Dzięki swoim parametrom technicznym CMS30 sprawdza się na każdym etapie, począwszy od łatwości drukowania poprzez szybkie aplikowanie etykiet z rolki, po najważniejszy etap, czyli recykling opakowań. Folia o grubości zaledwie 30 mikronów charakteryzuje się wysoką wydajnością, dzięki czemu jest opłacalnym sposobem dekoracji całego pojemnika”.

 

McEwen dodaje: „CMS30 jest doskonałym uzupełnieniem naszego asortymentu folii RayoWrapTM, możemy więc teraz zaoferować optymalne rozwiązania techniczne dla wszystkich zastosowań w zakresie etykietowania typu Wraparound WAL”.

Dodaj ofertę pracy