KGL_new
Wiadomości
Alpla  

Wielki zakład recyklingu

Im bardziej złożone są komórki produkcyjne, tym bardziej często staje się zagmatwany zakres usług. ENGEL kładzie temu kres. Deklarowanym celem jest zmniejszenie złożoności. W obsłudze posprzedażnej osiąga się to poprzez połączenie wszystkich niezbędnych i przydatnych usług w jednej umowie o stałej cenie. W celu zawarcia umowy ramowej, Service Level Agreement, ENGEL analizuje we współpracy z klientem potrzeby, specyficzne wymagania i indywidualne życzenia. Każdy klient otrzymuje dostosowaną do potrzeb umowę dotyczącą poziomu usług. Komponenty umowy mogą obejmować m.in.: narzędzia do zdalnej konserwacji, takie jak e connect.24 i e-connect.expert view do szybkiego wsparcia online, narzędzia do konserwacji prewencyjnej opartej na stanie z programu e-connect.monitor, protect plant protection pakiet, umowy dotyczące dostępności i czasu reakcji techników serwisowych oraz szkolenia dla personelu obsługi i konserwacji. Mapa drogowa na rok konserwacji Service Level Agreement to swoista mapa drogowa na cały rok konserwacji i obsługi. Umowa pomaga przetwórcom śledzić zdarzenia, planować z wyprzedzeniem, nie przegapić żadnych działań i lepiej wykorzystywać własne zasoby. W rezultacie zwiększa się dostępność gniazda produkcyjnego, wydajność maszyny i jakość produktu. Według analiz ENGEL można osiągnąć do 20 procent wyższy wskaźnik OEE. W ramach umowy o gwarantowanym poziomie usług ENGEL przejmuje odpowiedzialność za realizację i dokumentowanie uzgodnionych w umowie czynności serwisowych. Usługi zawarte w umowie o gwarantowanym poziomie usług i ich zakres są oceniane w regularnych odstępach czasu we współpracy z klientem i dostosowywane w razie potrzeby. To odpowiedź firmy ENGEL na dynamiczny rozwój w dziedzinie formowania wtryskowego. Dzięki globalnej sieci własnych ekspertów procesowych i techników serwisowych ENGEL oferuje usługi dokładnie dopasowane do indywidualnych wymagań klientów na całym świecie. Ta baza wykrojników składa się z ponad 80 filii serwisowych i przedstawicieli z centrum wsparcia serwisowego, ponad 720 techników serwisowych i ponad 90 wysoko wykwalifikowanych pracowników własnej infolinii ENGEL.

Trzydzieści tysięcy ton przetworzonego PET przeznaczonego do kontaktu z żywnością i 15 000 ton przetworzonego HDPE — firma ALPLA specjalizująca się w pakowaniu i recyklingu oraz firma chemiczna PTT Global Chemical ( GC ) zrealizowały największy tego rodzaju zakład recyklingu tworzyw sztucznych w Tajlandii. Po około 18 miesiącach budowy rozpocznie się produkcja w spółce joint venture ENVICCO . Zlokalizowany w strefie ekonomicznej na wybrzeżu południowo-wschodniej prowincji Rayong, zakład jest wyposażony w najnowszą technologię recyklingu i linie produkcyjne do produkcji wysokiej jakości recyklatów z tworzyw sztucznych z aprobatą  USFDA .

„ Wybudowany w rekordowym czasie dzięki doskonałej współpracy z GC , ten wysoce nowoczesny zakład jest ważną częścią naszej działalności recyklingowej w Azji” – powiedział prezes ALPLA Günther Lehner podczas uroczystego otwarcia 13 września. W otwarciu uczestniczyli również m.in. Kongkrapan Intarajang (Chief Executive Officer i President, GC ), Dietmar Marin ( ALPLA Managing Director Recycling) oraz Bernd Wachter ( ALPLA Corporate Director Circular Economy & Recycling Asia).

„ W Azji Południowo-Wschodniej gwałtownie rośnie popyt na pochodzące z recyklingu, zrównoważone materiały opakowaniowe, a wysokiej jakości tworzywa sztuczne mają tu do odegrania kluczową rolę. W tej nowej fabryce wykorzystujemy teraz nasze wieloletnie doświadczenie w obróbce i przetwarzaniu opakowań wykonanych z poużytkowych żywic pochodzących z recyklingu w Tajlandii” – wyjaśnia Bernd Wachter. „To wspólne przedsięwzięcie to prawdziwie zamknięty, ekologiczny projekt tworzący kompleksowy łańcuch wartości dla tworzyw sztucznych w Tajlandii i jest doskonałym przykładem światowego wykorzystania austriackiego know-how w zakresie zielonych technologii” – dodaje Georg Weingartner, austriacki radca handlowy w Bangkoku. .

Udane partnerstwo
Firma ALPLA wnosi do spółki joint venture ponad 25 lat doświadczenia w zakresie recyklingu. Będzie zaopatrywać swoje zakłady produkcyjne w Azji w materiały pochodzące z recyklingu, a także wspierać gospodarkę o obiegu zamkniętym na poziomie lokalnym. Wraz z zakładem, większościowy udziałowiec GC wspiera zrównoważony rozwój w regionie, kierując go w kierunku biznesu i stylu życia oszczędzającego zasoby.

„ Dzisiaj GC z dumą ujawnia, że ENVICCO jest gotowe do działania komercyjnego. Zużyte tworzywa sztuczne w Królestwie Tajlandii będą stanowić 100% surowców przetwarzanych w najnowocześniejszych technologiach produkcyjnych ENVICCO w celu przekształcenia zużytych tworzyw sztucznych w wartościowe produkty” – mówi Kongkrapan Intarajang. „ Zakład produkcyjny ENVICCO jest częścią naszej długoterminowej strategii gospodarki o obiegu zamkniętym, której celem jest pełna realizacja łańcucha wartości GC . Dodatkową korzyścią jest również tworzenie miejsc pracy w społeczności, przy jednoczesnym dostosowaniu się do modelu gospodarki ekologicznej opartej na obiegu zamkniętym i ekologicznej rządu Tajlandii”. ENVICCO _na początku produkcji zespół będzie liczył około 180 pracowników.

Znaczący potencjał ekspansji
Zakład o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych znajduje się na działce o powierzchni dobrych 90 000 metrów kwadratowych w strefie przemysłowej Map Ta Phut. Jest zatem również miejsce na przyszłe zwiększenie mocy produkcyjnych. „Mamy długoterminowe plany promowania cyklu „od butelki do butelki” nie tylko w Tajlandii, ale także w Azji i innych regionach świata. Emisje dwutlenku węgla i odpady można ograniczyć poprzez zoptymalizowane zużycie zasobów” – podkreśla Dietmar Marin.

Globalna ekspansja działalności recyklingowej
Na początku 2021 r. Grupa ALPLA ogłosiła, że będzie inwestować średnio 50 mln euro rocznie do 2025 r. w trwającą ekspansję swojej działalności recyklingowej. W szczególności planuje zglobalizować swoje działania w obszarze wysokiej jakości recyklatów, aby zamknąć cykl materiałów w jak największej liczbie regionów. W sumie roczna zdolność produkcyjna firm recyklingowych ALPLA i kooperacji na całym świecie wynosi około 203 000 ton rPET ( PET z recyklingu ) i 74 000 ton rHDPE (  HDPE z recyklingu ).

Dodaj ofertę pracy