biester
Wiadomości

Folia PP zatwierdzona przez RecyClass

Technologia folii polipropylenowej (PP) „PERPETUA ALTA” opracowana przez Constantia Flexibles jest w pełni kompatybilna ze strumieniem recyklingu elastycznego polipropylenu. Technologia została przetestowana przez niezależne laboratorium, zgodnie z protokołem oceny RecyClass Recyclability Evaluation dla folii PP.

„PERPETUA ALTA” to wielowarstwowy laminat na bazie PP o właściwościach barierowych nadawanych zarówno przez obecność EVOH, jak i metalizację. Ze względu na wysokie właściwości barierowe laminat ten nadaje się głównie do zastosowań farmaceutycznych, takich jak doustne podawanie leków.
W ramach kompleksowej oceny NTCP przeprowadziła ocenę zachowania laminatu podczas sortowania zgodnie z protokołem oceny sortowania RecyClass. Podczas oceny użyto lekko zadrukowanej wersji laminatu, aby odzwierciedlić najgorszy scenariusz. Wyniki pokazują, że metalizowany aspekt folii nie przeszkadza w sortowaniu folii, które są prawidłowo sortowane w strumieniu recyklingu elastycznego PP, jak podano w piśmie zatwierdzającym.

Następnie technologia została niezależnie przeanalizowana przez Aimplas zgodnie z Protokołem Oceny Recyklingu RecyClass dla folii PP. Wyniki laboratoryjne pokazują, że „PERPETUA ALTA” jest zgodny z obecnym europejskim kolorowym, elastycznym strumieniem recyklingu PP pod warunkiem, że jest używany w określonych warunkach, które określają m.in. ilość i rodzaj kleju do laminowania, EVOH czy atramentów. Badania laboratoryjne pokazują, że tworzywa sztuczne powstałe w procesie recyklingu mogą być wykorzystywane w aplikacjach wysokiej jakości, takich jak folia PP cast o zawartości do 25% wag. tej technologii.

Zgodność tej innowacyjnej technologii z recyklingiem przyczynia się do poprawy cyrkularności folii z tworzyw sztucznych stosowanych w opakowaniach.

Dodaj ofertę pracy