KGL_new
Wiadomości
PET   recykling  

Globalny sojusz w recyklingu PET

Bühler i Pellenc ST oficjalnie połączyły siły, aby zaoferować podmiotom zajmującym się recyklingiem PET kompletne rozwiązanie do sortowania butelek i płatków.

Firmy zajmujące się recyklingiem PET będą mogły skorzystać z połączonej wiedzy i innowacji opracowanych przez szwajcarską grupę Bühler i francuską firmę Pellenc ST: dwie szanowane, skoncentrowane na kulturze marki produkcyjne. Nowe partnerstwo obejmuje rozwiązania Bühler do sortowania płatków PET: SORTEX N PolyVision i SORTEX A GlowVision, a także sortownik butelek Mistral+ Connect firmy Pellenc ST.

Carlos Cabello, dyrektor sprzedaży ds. technologii cyfrowych i lider firmy Bühler w Europie Północnej, stwierdza: „Ten sojusz został ustanowiony w celu usprawnienia procesu sortowania dla podmiotów zajmujących się recyklingiem tworzyw sztucznych PET, zapewniając jeden port dla zbiorowej bazy klientów naszych firm. Nie możemy się doczekać współpracy między zespołami po obu stronach. Nasi menedżerowie sprzedaży, inżynierowie terenowi oraz eksperci ds. badań i rozwoju (R&D) będą pracować razem jako zjednoczona siła, aby wstrząsnąć i dodać nową wartość rynkowi tworzyw sztucznych!”

Nicolas Deleris, dyrektor sprzedaży ds. recyklingu tworzyw sztucznych z Pellenc ST, dodaje: „Dzielimy się komplementarnym portfolio produktów, które łączy nasze mocne strony i zapewnia lepszą obsługę. Dzielimy również długoterminową wizję z dużym zbiorowym doświadczeniem, które dało nam dojrzałość rynkową. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie korzystna dla recyklingu i obiecująca dla klientów”

Umowa w USA
W świetle rozwijającego się ostatnio rynku recyklingu tworzyw sztucznych w Ameryce Północnej, kontynent ten jako pierwszy uzyskał oficjalną umowę agenta między Bühler i Pellenc ST. W listopadzie 2022 r. w Ameryce Północnej firma Pellenc ST ma otworzyć wspólne centrum demonstracyjne i aplikacyjne z sortownikiem optycznym SORTEX A GlowVision firmy Bühler.

Długoterminowym celem obu firm jest współpraca w celu rozwiązania nadchodzących problemów w globalnym przemyśle tworzyw sztucznych. Jean Henin, dyrektor generalny Pellenc ST, stwierdza: „Łącząc to, co najlepsze z obu firm, wzmacniamy branżę i zapewniamy najlepszą możliwą obsługę klienta. To partnerstwo przyniesie zaufanie do przetwarzania i podniesie jakość na rynku, które są bardzo potrzebne”

Wzajemne interesy
Te dwie niezależne firmy rodzinne mają wiele wspólnych interesów, z których jednym jest przyspieszenie gospodarki o obiegu zamkniętym za pomocą swoich uzupełniających się portfeli. Po drugie, zarówno Bühler, jak i Pellenc ST są bardzo zaangażowane w inwestycje w badania i rozwój. 5% rocznych obrotów firmy Bühler przeznacza się na inwestycje w badania i rozwój, podczas gdy 35% całkowitej liczby pracowników Pellenc ST pracuje w obszarze badań i rozwoju.

Bühler i Pellenc ST również silnie wspierają rozwój osobisty swoich pracowników. Podczas gdy Bühler promuje różnorodność i integrację oraz ma największy program praktyk zawodowych w Szwajcarii, Pellenc ST jest również wielkim orędownikiem praktyk zawodowych, których celem jest wprowadzenie nowej generacji do branży recyklingu.
Carmen Schlatter Broger, szef obszaru biznesowego technologii cyfrowych w firmie Bühler, wspomina: „Zarówno dla Bühler, jak i Pellenc ST, nasi pracownicy, innowacyjność i zrównoważony rozwój mają pierwszeństwo. To sprawia, że ​​nasza współpraca świetnie pasuje”.

Patrząc w przyszłość
Dalsze zapowiedzi ekspansji geograficznej obu firm mają zostać ogłoszone w późniejszym terminie, a także przyszłego rozwoju w zakresie łączności i gotowości na Przemysł 4.0.
Henin podsumowuje: „Istnieje również wiele długoterminowych korzyści cyfrowych z naszego partnerstwa. Łącząc siły dzisiaj, przygotowujemy się na przyszłość – jest to długoterminowe partnerstwo, którego podstawą jest dobro naszych klientów”.

Dodaj ofertę pracy