biester
Wiadomości
recykling   K22  

Forum GOZ na K22

Forum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym na K 2022 otworzyło swoje podwoje, w idealnym momencie na rozpoczęcie targów. Przez osiem dni producenci maszyn do tworzyw sztucznych zaprezentują rozwiązania technologiczne dla funkcjonującej gospodarki o obiegu zamkniętym na ponad 4000 metrów kwadratowych na wolnym powietrzu między halami 10 i 16. Siedem firm jest tam reprezentowanych z własnymi pawilonami, a sześć połączyło siły w duże stoisko zbiorowe.

„Wstrząs przeszedł przez naszą branżę. Firmy z branży maszynowej są w duchu optymizmu, są zdeterminowane, aby wdrożyć gospodarkę o obiegu zamkniętym. Dlatego tutaj na targach zrobiły wszystko, aby pokazać opinii publicznej, co działa już dzisiaj i co będzie możliwe w przyszłości” – powiedział Thorsten Kühmann, dyrektor zarządzający VDMA Plastics and Rubber Machinery podczas otwarcia w Düsseldorfie. VDMA jest inicjatorem i organizatorem forum.

Maszyny na targach
Dzięki maszynom w pełni sprawnym na targach, odwiedzający Forum mogą dowiedzieć się m.in., jak z odpadów tworzyw sztucznych ponownie wytwarzany jest wysokiej jakości regranulat oraz jak te regranulaty są przerabiane różnymi technikami przetwarzania na wysoce funkcjonalne produkty. , które z kolei można ponownie poddać recyklingowi. Oprócz gospodarki o obiegu zamkniętym Forum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym koncentruje się również na dwóch innych wiodących tematach K: ochronie klimatu i cyfryzacji.
Odbędzie się demonstracja, aby pokazać, w jaki sposób zaawansowane technologicznie rozwiązania pomagają oszczędzać CO2, na przykład poprzez optymalizację energetyczną procesów produkcyjnych – i jaką decydującą rolę w tym zakresie odgrywa sieć cyfrowa.

W centrum forum znajduje się VDMA Dome, centralny punkt kontaktowy informacji o gospodarce o obiegu zamkniętym, a jednocześnie ważne miejsce wzajemnej wymiany zawodowej w świecie tworzyw sztucznych. Tam zwiedzający mogą również zapoznać się z poszczególnymi etapami procesu gospodarki o obiegu zamkniętym za pomocą instalacji „Maszyna”. Tutaj 40 firm zaprezentuje swoje technologiczne zalety gospodarki o obiegu zamkniętym za pomocą klipów wideo i próbek produktów. Spektrum rozciąga się od sortowania, rozdrabniania i mycia poprzez regranulację, obsługę materiałów i najważniejsze metody przetwarzania, po dalsze etapy procesu, takie jak zgrzewanie ultradźwiękowe, obróbka powierzchni i termoformowanie.

Forum Circular Enonomy otwarte jest w każdy dzień targów w godzinach od 10:00 do 18:00.

Dodaj ofertę pracy