biester
Wiadomości

Usuwanie farb drukarskich z folii

Hiszpańska firma Cadel Deinking od 2014 roku pracuje nad usuwaniem farb drukarskich z powierzchni plastikowych i opracowała w tym celu innowacyjny proces. W połączeniu z technologią recyklingu EREMA, ten proces usuwania atramentu udowodnił już swoją przydatność w rzeczywistych zastosowaniach, obejmujących recykling zadrukowanych wewnętrznych i poprzemysłowych odpadów foliowych. Stanowi to kamień milowy w bezpiecznym wprowadzaniu do procesu produkcyjnego granulatu z recyklingu, wykonanego z zadrukowanej folii. Grupa EREMA wraz ze swoją spółką zależną KEYCYCLE intensyfikuje współpracę z Cadel Deinking, aby przyspieszyć ten rozwój technologicznie i stworzyć produkt spełniający standardy przemysłowe.

Od stycznia 2021 r. KEYCYCLE przejmie wyłączną ogólnoświatową sprzedaż i realizację projektów tej unikalnej technologii, która jest opatentowana w ponad 20 krajach. Firma będzie obsługiwać system pilotażowy w Sant Vicente del Raspeig (Alicante, Hiszpania) wraz z Cadel Deinking.

cadel-logo.png
 

Kolejny kamień milowy dla gospodarki o obiegu zamkniętym

 

 Farby drukarskie są głównym wyzwaniem w recyklingu tworzyw sztucznych i istnieją różne strategie rozwiązania tego problemu. Ograniczenie nadruku bezpośrednio na folii opakowaniowej jest wymogiem strategii Design for Recycling, ale często nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie go w wielu różnych obszarach zastosowań produktów foliowych. Dlatego wciąż badane są technologie usuwania atramentu.

Od samego początku EREMA angażowała się również w opracowywanie rozwiązań do przetwarzania mocno zadrukowanych tworzyw sztucznych. Firma współpracuje z Cadel Deinking od czerwca 2020 roku w celu usunięcia farb drukarskich podczas procesu recyklingu.

Opracowana przez nich technologia usuwa atrament z rozdrobnionej folii przed wprowadzeniem materiału do wytłaczarki recyklingowej. W połączeniu z ekstruderem EREMA INTAREMA® proces usuwania atramentu okazał się bardzo udany podczas testów z użyciem systemu pilotażowego.
 

Dodaj ofertę pracy