KGL_new
Wiadomości

Recykling mechaniczny elementem chemicznego

EREMA prezentuje swoją nową serię CHEMAREMA® po raz pierwszy na K 2022. W nowej serii austriacki producent maszyn do recyklingu wprowadza swoje systemy recyklingu do łańcucha procesów recyklingu chemicznego. Produkty CHEMAREMA® zostały opracowane specjalnie do mechanicznego przygotowania strumienia wejściowego. Zapewniają, że materiał jest podawany do dalszego procesu chemicznego niezawodnie, w sposób ciągły i energooszczędny nawet przy wysokich przepustowościach.

„Procesy mechaniczne często znajdują się na początku łańcucha procesowego, aby przygotować strumienie wejściowe do kolejnych procesów recyklingu chemicznego. CHEMAREMA® to nazwa naszej technologii wytłaczania, którą można dostosować do konkretnych wymagań i która jest przeznaczona właśnie do takich procesów, jak piroliza”, wyjaśnia Klaus Lederer, Business Development Manager Recykling Chemiczny, Grupa EREMA. Nowa seria umożliwia przygotowanie wysoce zanieczyszczonych pokonsumenckich strumieni wejściowych, takich jak folie opakowaniowe o niskiej gęstości nasypowej od 50 kilogramów na metr sześcienny i poziomie wilgotności od czterech do dwunastu procent, do recyklingu chemicznego w zaledwie jednym etapie procesu przy wydajności do do pięciu ton na godzinę.

Przygotowanie mechaniczne przed procesem pirolitycznym jest kluczowym czynnikiem sukcesu, ponieważ konsekwentne i energooszczędne dostarczanie materiału do reaktora jest nie lada wyzwaniem. Właśnie dlatego w istniejących zakładach na całym świecie stosuje się już jednoślimakowe systemy topienia EREMA z jednostkami wstępnego kondycjonowania (PCU) dostosowanymi do odpowiednich wymagań, ponieważ ich zalety technologiczne zostały sprawdzone również w tym zastosowaniu” – mówi Michael Heitzinger, dyrektor zarządzający EREMA GmbH Opatentowana technologia przeciwprądowa w PCU obsługuje wszystkie niezbędne procesy - tj. cięcie, homogenizację, ogrzewanie, suszenie, zagęszczanie, buforowanie i dozowanie - w jednym wydajnym etapie procesu.To oszczędza energię.W porównaniu do konwencjonalnych systemów,

Oprócz tych jednoślimakowych systemów stapiania, gama CHEMAREMA® obejmuje również rozwiązania kaskadowe z jedno- i dwuślimakowym wytłaczaniem. Do zastosowań specjalnych dostępne są również kombinacje niszczarka-wytłaczarka oraz rozwiązania do wytłaczania wspomaganego próżniowo. „Ta przepustowość jest możliwa, ponieważ w razie potrzeby możemy skorzystać z wiedzy firmy PURE LOOP, firmy należącej do Grupy EREMA. Oznacza to, że możemy współpracować z operatorami zakładów recyklingu chemicznego, aby wybrać najbardziej odpowiedni system do ich zastosowania. rozwoju, aby spełnić specyficzne wymagania dotyczące przygotowania strumienia wejściowego”, mówi Klaus Lederer, potwierdzając zaangażowanie Grupy EREMA w aktywny wkład również w dalszy rozwój recyklingu chemicznego.

Klienci korzystają nie tylko z technologicznego know-how całej grupy firm, ale także z doświadczenia spółki zależnej Grupy EREMA KEYCYCLE w integracji rozwiązań recyklingowych w istniejących zakładach. Dla Klausa Lederera zalety wiedzy fachowej z jednego źródła są oczywiste: „W Grupie EREMA możemy zaoferować klientom wszystko, czego potrzebują, od beli po stopienie, w zakresie wdrożenia pełnego przygotowania materiału wejściowego przed recyklingiem chemicznym”.

Dodaj ofertę pracy