biester
Wiadomości

Wejdź w pętlę z W&H

Podczas bardzo udanego K 2022 firma W&H zaprezentowała nowe technologie maszynowe i rozwiązania opakowaniowe do zrównoważonej produkcji opakowań giętkich.

Windmöller & Hölscher, specjalista ds. maszyn na rynku opakowań giętkich, na targach K 2022 zaprezentował nowe rozwiązania w trzech obszarach: Wydajna produkcja, Gospodarka o obiegu zamkniętym i Cyfryzacja. Slogan W&H na targach K 2022 „Get in the Loop” i symbol nieskończoności ilustrują sposób, w jaki te trzy tematy wpływają na siebie nawzajem i przyczyniają się do sukcesu zrównoważonego rozwoju.

„Targi K sprawdziły się jako miejsce spotkań dla branży, pokaz wydajności i ważny punkt kontaktu z naszymi klientami”, mówi Peter Steinbeck, dyrektor generalny W&H. „Podobnie jak przed pandemią, na stoisku W&H gościli goście z całego świata. Dzięki pokazom maszyn na żywo trzy razy dziennie, za każdym razem docieraliśmy do kilkuset osób”, dodaje dr Sascha Witt, CSO W&H. Przez cztery dni targowe W&H gościło wewnętrzne EXPO w swojej siedzibie w Lengerich, gdzie zaprezentowano kolejne 12 linii obejmujących maszyny do wytłaczania, drukowania i przetwarzania. Około 1100 gości z 83 krajów przyjechało do Lengerich.

Najważniejszym wydarzeniem dla odwiedzających targi była działająca na stoisku linia do rozdmuchiwania folii VAREX II. Codzienny pokaz maszyn w Düsseldorfie obejmował pokazy na żywo nowego systemu wspomagania zmiany EASY2 Change, autopilota do zmiany produktu. W porównaniu do doświadczonego operatora liczba kliknięć potrzebnych do zmiany produktu jest zmniejszona o ponad 70%, a czas potrzebny na zmianę produktu skrócony o ponad połowę - a wszystko to z pewnością, że nie popełni się błędu. Jest to szczególnie ważne w przypadku trudnych produktów, na przykład zawierających materiały pochodzące z recyklingu o różnych właściwościach. Po zakończeniu targów linia jest teraz dostarczana do klienta IsoFlex Packaging, członka Sigma Plastics Group w Nashville, Tennessee, USA.

W&H podkreślił również nowe rozwiązania opakowaniowe gotowe na gospodarkę o obiegu zamkniętym: sześć przykładów przeznaczonych do recyklingu i cztery rozwiązania, które wykorzystują wysoki procent materiałów pochodzących z recyklingu. Wszystkie rozwiązania zostały wytłoczone i zadrukowane na liniach W&H i zostały przetestowane pod kątem ich praktyczności z liniami do produkcji worków W&H lub z partnerami przetwarzającymi – udowadniając, że zrównoważone rozwiązania z wymaganymi funkcjami są już dziś możliwe.

 

Najważniejsze wydarzenia W&H na K 2022:

 

Gospodarka o obiegu zamkniętym – rozwiązania gotowe do recyklingu

 

Recyklingowe torby na karmę dla zwierząt domowych: W&H pokazuje dwa różne podejścia do tego nadającego się do recyklingu rozwiązania opakowaniowego, które jest popularne na rynku: folię rozdmuchiwaną z współwytłaczaną warstwą barierową EVOH oraz folię wykonaną z funkcjonalną powłoką barierową podczas procesu drukowania.

 

Recyklingowa torebka na kawę: rozciągnięta folia PE MDO z warstwą barierową EVOH połączona z folią uszczelniającą PE. Przy całkowitej ilości zaledwie 2% EVOH rozwiązanie to przewyższa obecne przepisy dotyczące recyklingu, zapewniając jednocześnie wymagane dla tego rodzaju opakowań właściwości barierowe dla tlenu i pary wodnej.

 

Gospodarka o obiegu zamkniętym – Rozwiązania wykorzystujące recyklaty

 

50% PCR Collation Shrink: Całkowicie nowa folia termokurczliwa do scalania zawierająca 50% materiału z recyklingu pokonsumenckiego. Oferuje takie same wartości skurczu i właściwości mechaniczne jak w przypadku konwencjonalnych receptur innych niż PCR.

 

Worek PE Valve: Całkowicie nowa receptura folii z 30% materiałem poprzemysłowym, który wykazuje podobne właściwości mechaniczne jak folia produkowana konwencjonalnie.

 

CYFRYZACJA

 

EASY2 Change: Nowy system asystujący EASY2 Change wspiera operatora na każdym niezbędnym etapie zmiany produktu, oszczędzając czas, odpady i zasoby.

 

Aplikacja RUBY: Zupełnie nowa aplikacja do mobilnego monitorowania produkcji oparta na systemie IOT firmy W&H.

 

WYDAJNA PRODUKCJA

 

MDO-PE w 2x1260 MM: W&H przedstawia nową konfigurację linii dla MDO-PE, produkcja o szerokości siatki 2x1260 mm o optymalnych właściwościach folii, zwiększona wydajność w produkcji torebek. To rozwiązanie pokazuje, że nadające się do recyklingu rozwiązania monomateriałowe mogą być produkowane z najwyższą wydajnością.

 

FILMATIC II V: Nowa generacja nawijarek z najlepszą w swojej klasie wydajnością nawijania, łatwą obsługą i doskonałymi standardami bezpieczeństwa. Rozpoczęcie procesu nawijania ma kluczowe znaczenie, dlatego poprawiono nawijanie powierzchniowe od początku do samego końca rolki.

Dodaj ofertę pracy