biester
Wiadomości

Zamiana butelek PET w taśmy pakowe

Tesa wprowadza na rynek kolejną nową, innowacyjną taśmę pakową. Nowa taśma tesa® 60412 zawiera nośnik wykonany w 70% z recyklingowanego (PCR) PET oraz akrylowy system klejący na bazie wody. Firma poszerza w ten sposób swoje portfolio produktów o wysokiej jakości taśmy pakowe, które są częściowo wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i surowców biologicznych. W wielu branżach, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny czy logistyczny, tesa® 60412 jest idealną alternatywą dla konwencjonalnych taśm opakowaniowych z polichlorku winylu.

Dla większości firm i branż temat zrównoważonego rozwoju od dawna ma ogromne znaczenie. Podczas pakowania lub wysyłania towarów i produktów ważne jest, aby być jak najbardziej zrównoważonym. tesa pragnie wspierać swoich klientów i partnerów w tym przedsięwzięciu.

Dzięki tesa® 60412 firma opracowała taśmę samoprzylepną, która spełnia te wymagania. Proces produkcji jest całkowicie bezrozpuszczalnikowy. Zużyte produkty PET, w tym butelki, są poddawane recyklingowi i wykorzystywane jako surowiec do produkcji podkładów. „Rozwój produktów, które pomagają promować zrównoważony rozwój, jest strategicznie ważnym celem firmy tesa. Dlatego nasza nowa taśma pakowa tesa® 60412 PET została opracowana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, a jednocześnie zagwarantować wysoką wydajność.

Wybierając bardziej zrównoważoną taśmę pakową, nasi klienci mogą zbliżyć się o krok do swoich celów. W tesa jesteśmy dumni, że możemy wspierać ich w tej podróży” – mówi Andreas Walkembach, dyrektor ds. handlu przemysłowego i przetwórstwa na Europę w tesa.

Dodaj ofertę pracy