biester
Wiadomości

OGROMNY POPYT NA RECYKLING

Rozmowa z Achimem Ebelem, wiceprezesem ds. sprzedaży w Herbold Meckesheim GmbH.

Sprzedałeś już jakieś myjnie do Chin?

Ani jednej. Jest tam kilka, ale są poniżej standardów w porównaniu z naszymi. Zużywają tak wiele zasobów, takich jak energia, woda i chemikalia, że ​​zasada zrównoważonego rozwoju zostaje zredukowana do praktycznie pomijalnego poziomu. To z pewnością się zmieni, ale myślę, że pierwszą rzeczą do zrobienia w tym ogromnym kraju jest przyjrzenie się reformie gospodarki odpadami. Z drugiej strony Stany Zjednoczone rozwijają się w zachęcający sposób. W ostatnich latach wszędzie wysuwa się świadomość ekologiczna, ale ponieważ dopiero się ona rozpoczęła, wciąż istnieje duży potencjał rozwoju.

Czy potrzebne będą polityczne regulacje, aby ożywić gospodarkę o obiegu zamkniętym?

Kontyngenty i naciski prawne z pewnością nie są złym podejściem. Jednak ważne jest, aby wszystkie wymagania były regularnie sprawdzane, aby sprawdzić, czy mają sens. W przeciwnym razie mogą nawet wyrządzić krzywdę. W systemie dualnym podniesiono opłaty licencyjne na artykuły z tworzyw sztucznych, aby móc wydać więcej na recykling.

W rezultacie branża opakowaniowa opracowała zupełnie nowe produkty. Zawierają one teraz surowce biologiczne, takie jak włókno kokosowe lub skórki od banana. Są jednak traktowane plastikiem, aby spełniały określone funkcje. Produkty te nie są poddawane recyklingowi, ponieważ nie istnieje logistyka odbioru włókna kokosowego. Ten przykład pokazuje, że nadal istnieje wiele niedociągnięć w zakresie przepisów i specyfikacji.

Czy wizerunek plastiku poprawi się w wyniku zwiększonego recyklingu?

To całkiem możliwe, ale całość musi być znacznie lepiej przekazana. Trzeba powtórzyć, że przy rozsądnym recyklingu, z włączeniem recyklatów do nowych produktów, jesteśmy w stanie wykorzystać plastik kilkakrotnie. Ponadto należy jasno powiedzieć, że biorąc pod uwagę nasz typ społeczeństwa, nie mamy żadnego wyboru, ponieważ w przeciwnym razie musielibyśmy dokonać drastycznych zmian w naszych łańcuchach dostaw. Oznaczałoby to wówczas, że ciężarówka dostawcy napojów ponownie zużyłaby dodatkowe litry benzyny, ponieważ wiozłaby dużo szkła. Okres przechowywania świeżych produktów byłby wówczas również znacznie krótszy, ponieważ zabrakłoby ochronnej funkcji lekkiego tworzywa sztucznego.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ CIĄG DALSZY ROZMOWY

Dodaj ofertę pracy