biester
Wiadomości

Wysoce odporne na zużycie ślimaki i cylindry umożliwiają bezpieczne przetwarzanie recyklatu

Niezależnie od tego, czy jest to produkcja folii, formowanie wtryskowe czy producent linii: przetwarzanie recyklatu wiąże się z wieloma wyzwaniami. Recyklat jest dość złożonym surowcem, tym samym stanowi swoistego rodzaju test wytrzymałości dla jednostki plastyfikującej. Wysoce odporne na zużycie ślimaki i cylindry firmy Reifenhäuser Reiloy, zapewniają urządzeniu długą żywotność oraz wysoką jakość produktu.

Recyklat jest często mieszanką różnych tworzyw i dodatków, ponieważ nie zawsze jest jasne, jak starannie posortowano i oczyszczono materiał wyjściowy lub jakie dodatki były w nim zastosowane. Ponadto wysokiej jakości przetwarzanie recyklatu wymaga specjalnych dodatków, dzięki którym polimer ponownie stanie się produktem wysokiej jakości. Stanowią one również wyzwanie ze względu na właściwości ścierne oraz tendencję do adhezji - inne mają agresywne działanie ze względu na kwasy nieorganiczne. Należy również pamiętać o barwnikach i wypełniaczach, które stanowią dodatkową trudność dla układów plastyfikacji.

Reifenhäuser Reiloy oferuje niezawodne rozwiązanie w tym zakresie dzięki wysoce odpornym na zużycie ślimakom i cylindrom oraz regularnie wyznacza standardy pod względem jakości i wydajności. Komponenty oferują wyraźnie dłuższą żywotność, precyzyjne dopasowanie do surowców i dodatków, ekskluzywne stopy opracowane we własnym zakresie i powierzchnie zoptymalizowane pod kątem procesu. Producenci wyrobów formowanych wtryskowo i wytłaczanych, korzystają dzięki temu z najlepszego w branży stosunku jakości do ceny. Wyższą odporność na zużycie zapewniają specjalne stopy na bazie żelaza i niklu, które są dopasowane do przetwarzanego surowca. Decydującym czynnikiem jest tutaj proporcje stopów, ponieważ ochrona przed zużyciem zależy nie tylko od twardości warstwy.

Ralf Pampus, dyrektor zarządzający w Reifenhäuser Reiloy, wyjaśnia: „jesteśmy jedynym producentem ślimaków i cylindrów, który opracowuje i produkuje stopy materiałów twardych – a nawet proszki wymagane do ochrony przed zużyciem - w naszym własnym laboratorium materiałów. Oferujemy wiedzę specjalistyczną o całym procesie, który jest unikalny na rynku. Najnowsze niezależne badania ponownie wykazały, że ochrona przed zużyciem Reifenhäuser Reiloy jest najlepsza na rynku co znacząco zwiększa opłacalność inwestycji - wysokiej jakości komponenty są rzadziej wymieniane, produkują stałą jakość, a tym samym zapewniają stabilną wydajność linii."

Reifenhäuser Reiloy ma wieloletnie doświadczenie w systemach ochrony przed zużyciem i stosuje całościowe podejście do doradztwa w zakresie ochrony przed zużyciem: eksperci Reiloy zapewniają optymalne dopasowanie między wzmocnieniem ślimaka i cylindra dla każdej jednostki plastyfikującej i dobierają odpowiednią obróbkę powierzchni.

Ślimaki i cylindry Reiloy są częścią portfolio komponentów Reifenhäuser Extrusion Systems (RES). RES – jako jednostka biznesowa Grupy Reifenhäuser – opracowuje i produkuje dostosowane do indywidualnych potrzeb komponenty do plastyfikacji tworzywa do wytłaczania i formowania wtryskowego w cenie standardowych rozwiązań. Reifenhäuser Extrusion Systems (adaptery do koekstruzji, głowice do wytłaczania płaskiego) to połączenie firm Reiloy (ślimaki i cylindry), Enka Tecnica (dysze przędzalnicze, mikrokomponenty i belki przędzalnicze typu meltblown) oraz dawnej firmy Reifenhäuser Extrusion (wytłaczarki). Kompleksowe portfolio komponentów umożliwia klientom wydajną i ekonomiczną produkcję najwyższej jakości. Jeśli specyfikacja detalu jest nadal niesprecyzowana, eksperci Reifenhäuser poprowadzą cię krok po kroku do osiągnięcia idealnego rozwiązania lub wyprodukują komponent w oparciu o konkretny rysunek.

Dodaj ofertę pracy