biester
Wiadomości
Kurtz  

ROZWÓJ MA SWOJĄ CENĘ

Rozmowa z Uwe Rothaug, dyrektorem zarządzającym Kurtz GmbH & Co. KG.

Kurtz Ersa to firma z długoletnim stażem. Co oznacza dla Ciebie zrównoważony rozwój?

 

Właśnie dlatego, że jesteśmy firmą z tak długą tradycją, zrównoważony rozwój jest naszym głównym priorytetem i dlatego postawiliśmy sobie również za cel całkowitą wolność od CO2 do czasu, gdy będziemy obchodzić naszą 250. rocznicę w 2029 roku. Intensywnie pracujemy nad tym zarówno na naszych wewnętrznych procesach – zrównoważony rozwój, zrównoważona sprzedaż, zrównoważone zakupy – jak i na produktach, które dostarczamy naszym klientom.

 

Czy łatwiej jest osiągnąć ten cel wewnętrznie, a nie poprzez swoje produkty?

 

Wewnętrznie to Ty kontrolujesz, podczas gdy na poziomie zewnętrznym zależy to od tego, czy klient chce kupić produkt, który jest bardziej zrównoważony i służy ochronie klimatu. Na przykład opracowaliśmy maszynę, która może zgrzewać pianki cząsteczkowe, takie jak EPS, bez użycia pary. Dzięki temu nie potrzebujesz już systemu wytwarzania pary ani instalacji wieży chłodniczej ze zbiornikiem wodnym. Oszczędza to nie tylko wodę, ale także znaczną ilość energii, a tym samym emisję CO2. Ta maszyna jest jednak oparta na zupełnie nowej technologii, a wielu klientów nie jest jeszcze gotowych na wymianę konwencjonalnego sprzętu, ponieważ generują pieniądze dzięki obecnym procesom. W codziennym procesie produkcyjnym cele klimatyczne, takie jak te postulowane przez Europejski Zielony Ład na 2050 r., są bardzo odległe.

 

Czym tak zasadniczo różni się nowa maszyna?

 

Ta maszyna, którą nazywamy Wave Foamer, wykorzystuje proces o częstotliwości radiowej. Sprawia, że ​​łańcuchy molekularne wibrują przy przemiennym napięciu, ocierają się o siebie, a powstałe ciepło prowadzi do procesu spawania. Wcześniej dostarczaliśmy parę z zewnątrz, co wiązało się z wcześniejszym podgrzewaniem wody, aż stała się parą. To był proces pochłaniający CO2. Możemy teraz produkować te same elementy piankowe, co wcześniej, takie jak części samochodowe, takie jak amortyzatory czy osłony przeciwsłoneczne, z tym że teraz emitują one znacznie mniej szkodliwych gazów cieplarnianych. Proces elektromagnetyczny jest również znacznie dokładniej regulowany i możesz bardzo dobrze dozować energię elektromagnetyczną, co pozwala przetwarzać materiały, których wcześniej nie mogłeś przetworzyć.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ CIĄG DALSZY ROZMOWY

Dodaj ofertę pracy