biester
Wiadomości

Polimery Police gotowe do rozruchu

Terminal Polimery Police przyjął w czwartek pierwsze 22 tys. ton propanu, w ramach umowy na zakup propanu z firmą Trafigura PTE Ltd. Pełne uruchomienie instalacji nastąpi w 2023 r. – poinformowała Grupa Azoty .

Projekt Polimery Police realizowany przez Grupę Azoty Polyolefins to budowa zintegrowanego kompleksu chemicznego, obejmującego instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy, a także infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze. Terminal umożliwi dostawy dwóch kluczowych surowców do inwestycji, tj. propanu i etylenu.

 

Tomasz Hinc, prezes Grupy Azoty cytowany w komunikacie powiedział, że całościowy postęp prac budowlanych wynosi ponad 98 proc.

 

„Tym samym, w przyszłym roku będziemy uruchamiać inwestycję, dzięki której Grupa Azoty i Polska (…) będą jednymi z największych wytwórców w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” - powiedział Tomasz Hinc.

 

W ramach umowy na zakup propanu z firmą Trafigura PTE Ltd. na kwotę ok. 250 mln dolarów, Grupa Azoty Polyolefins zabezpieczyła ponad 50 proc. zapotrzebowania na surowiec w latach 2023-2024.. Poniżej linki do:

 

  1. transmisji z wydarzenia https://www.youtube.com/watch?v=_vRsKqKnEw4
  1. filmu z wpłynięcia gazowca „Guadalupe Explorer” https://we.tl/t-65zyxeWsaw
Dodaj ofertę pracy