biester
Wiadomości

ALPLA: rekordowe obroty

Pomimo kryzysu Grupa ALPLA może podsumować udany rok finansowy 2022. Sprzedaż w wysokości 5,1 miliarda euro przekroczyła wartość z poprzedniego roku o 27,5 procent. Oprócz strategii rozwoju firmy, rekordowe obroty odzwierciedlają znacznie wyższe koszty energii, materiałów, personelu i transportu. W 2023 roku specjalista ds. opakowań i recyklingu skoncentruje się na zwiększaniu swoich mocy produkcyjnych w zakresie formowania wtryskowego, inwestowaniu w recykling, rozbudowie działu Pharma oraz badaniu materiałów alternatywnych.

Firma ALPLA kontynuowała swoją międzynarodową trajektorię wzrostu w 2022 r., zwiększając moce produkcyjne, zwiększając liczbę pracowników i odnotowując wzrost sprzedaży o 27,5%. Międzynarodowy specjalista w zakresie rozwiązań opakowaniowych i recyklingu osiągnął zatem pozytywny wynik roczny pomimo ogromnych podwyżek cen energii i niedoboru surowców. Nowo otwarte zakłady, przejęcia i ekspansje zaowocowały zatrudnieniem ponad 1000 dodatkowych pracowników. Liczba zakładów wzrosła ze 177 do 190.

Branża opakowaniowa jeszcze przez długi czas będzie borykać się z wysokimi kosztami, zmianami popytu i zmieniającymi się zachowaniami konsumentów. Wykorzystujemy wiedzę specjalistyczną w zakresie wydajności, innowacji i recyklingu, aby realizować bezpieczne, niedrogie i zrównoważone rozwiązania z tworzyw sztucznych również w czasach kryzysu” — podkreśla Philipp Lehner , dyrektor generalny firmy ALPLA . Oprócz ukierunkowanych przejęć kluczowymi czynnikami, które przyczyniły się do sukcesu, były bliskie i długotrwałe partnerstwa, silne korzenie regionalne i przyspieszona rozbudowa mocy produkcyjnych w zakresie recyklingu.

Rosnące rynki, formowanie wtryskowe i recykling
Długofalowym celem jest wzrost firmy o cztery do pięciu procent rocznie. Oprócz zwiększania mocy produkcyjnych w swojej podstawowej działalności, ALPLA planuje również strategiczne inwestycje w formowanie wtryskowe, większe zaangażowanie w sektorze farmaceutycznym oraz ekspansję globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym. Jednocześnie prowadzone będą badania nad materiałami alternatywnymi, pochodzenia biologicznego i biodegradowalnymi. „Dążymy do długoterminowego, zrównoważonego wzrostu, wzmacniając naszą globalną obecność, promując produkty nadające się do recyklingu, minimalizując zużycie zasobów i zużycie energii oraz poszerzając nasze portfolio” – zapowiada Lehner.

Koncern koncentruje się przede wszystkim na rozwijających się rynkach Afryki, Bliskiego Wschodu, Azji i Ameryki Północnej. W obszarze recyklingu firma ALPLA od 2021 roku inwestuje ponad 50 milionów euro rocznie w zwiększanie mocy produkcyjnych i rozwój technologii. Aby było więcej opakowań, które można poddać recyklingowi i które są niedrogie, potrzebne są zamknięte pętle i wystarczająca ilość materiałów. Dlatego firma ALPLA planuje podwoić roczną produkcję materiałów pochodzących z recyklingu we własnych zakładach do 2026 r. i wspierać rozwój i optymalizację lokalnych systemów zbiórki na całym świecie.

Dodaj ofertę pracy