mey
Wiadomości

Kraus Folie inwestuje w maszyny W&H

Doświadczony producent folii poliolefinowych w technologii wytłaczania z rozdmuchem ma w swoim parku maszynowym 6 maszyn Windmöller & Hölscher. Pierwszą kupili 8 lat temu.

Pierwszą decyzją inwestycją była maszyna do 5-warstwowej folii rozdmuchiwanej VAREX II kupiona w 2015 roku. Oznaczało to strategiczne przejście do zaawansowanych technologicznie folii wielowarstwowych. Od tego czasu wzrost wielkości produkcji Kraus Folie przekroczył 400%.

 

W 2020 roku Marcin Kraus zdecydował się na doposażenie jednej z istniejących linii 5-cio warstwowej folii rozdmuchowej w MDO . Ta modernizacja dała firmie podstawę do produkcji folii PET o określonych właściwościach technicznych pod względem jakości i funkcjonalności, które również nadają się do recyklingu. „Ta modernizacja umożliwiła nam zaoferowanie naszym klientom rozwiązań dla gospodarki o obiegu zamkniętym na wczesnym etapie. Zawsze staramy się być o krok przed czasem i dlatego wybraliśmy W&H na partnera w tym projekcie” – mówi Marcin Kraus. Największą zaletą oferowanych przez Kraus Folie folii MDO jest ich specjalna konstrukcja, dzięki której są bardzo odporne na temperaturę i kurczenie się. Kolejnym kluczowym czynnikiem jest płaskość folii, dzięki czemu nadaje się ona do najbardziej wymagających metod obróbki, takich jak druk wklęsły, metalizacja czy powlekanie barierowe.

 

Kolejny krok w kierunku zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych został wykonany dzięki niedawnej decyzji dotyczącej 9-warstwowego VAREX II z MDO, który wejdzie do użytku na początku 2023 roku. Dzięki temu nowemu systemowi Kraus Folie jest w stanie produkować nadające się do recyklingu folie MDO z EVOH lub innymi rozwiązaniami o wysokiej barierowości .

 

Z tym parkiem maszynowym składającym się obecnie z sześciu linii W&H do rozdmuchiwania folii, firma KRAUS FOLIE jest dobrze przygotowana do aktualnych wymagań rynku.

 

Przy wyraźnym ukierunkowaniu na wydajność naturalne jest, że maszyny nie tylko zapewniają doskonałą i niezawodną jakość, ale są również maszynami o wysokiej wydajności, pracującymi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu z najwyższą średnią wydajnością 1000 kg/godz. W tym zakresie Marcin Kraus polega na swoim wewnętrznym dziale utrzymania ruchu oraz na modułach automatyzacji W&H, takich jak TURBOSTART , EASY Change lub TURBOCLEAN. Wszystkie wspierają operatora w przeprowadzeniu zmiany receptury i produktu w ciągu 15 minut. Oszczędza to czas, umożliwia częste zmiany produktów i pozwala uniknąć marnowania surowców. Jednocześnie RUBY stale analizuje parametry produkcji, aby zapewnić niezmiennie wysoką jakość folii. Zapytany, jaki potencjał widzi w nowo wprowadzonym „ EASY2 Change ”, który został niedawno zaprezentowany na K22, Marcin Kraus odpowiada: „Nowo wprowadzony system EASY2 Change jeszcze bardziej zwiększy automatyzację i łatwość użytkowania. jest stosowany w nowych i istniejących zakładach”.

 

Spółka Kraus Folie jest notowana w TOP 77 FLEXIBLE PACKAGING in POLAND

Dodaj ofertę pracy