biester
Wiadomości

Basenowy recykling

Każdy proces produkcyjny bez wątpienia spowoduje powstanie odpadów w jakiejś formie. Nie inaczej jest w brytyjskim Plastipack, producencie wysokiej jakości plastikowych przykryć basenowych i systemów magazynowania wody. Za pomocą dwustopniowego systemu rozdrabniania WEIMA odpady z tworzyw sztucznych są poddawane recyklingowi bezpośrednio na miejscu – w obiegu zamkniętym.

Po szeroko zakrojonych testach Plastipak wybrał rozwiązanie dwuetapowe rozwiązanie do przetwarzania składające się z rozdrabniacza wstępnego i końcowego oraz technologii przenośników. Dostawcą jest Weima.

Pozostałości po produkcji mogą być podawane do obszernego leja za pomocą wózka widłowego i specjalnych rolek podających. Rozdrabniacz czterowałowy WEIMA ZM 40 o szerokości roboczej ok. 760 mm najpierw rozdrabnia materiał foliowy do jednorodnego rozmiaru. Podczas zmiany materiału wbudowany mechanizm pomaga zapewnić szczególnie szybką zmianę ekranu. Sito jest prowadzone na rolkach i może być wysuwane poziomo spod rozdrabniacza.

W kolejnym etapie rozdrobnione tworzywa transportowane są przenośnikiem taśmowym do granulatora WEIMA WNZ 310/800, który granuluje je do wielkości ok. 6 mm. Równolegle magnes bębnowy zapewnia bezpieczne usuwanie wszelkich pozostałości metalu.

Innym powodem zastosowania rozdrabniacza z technologią czterowałową jest jego niski poziom hałasu, wynoszący zaledwie około 76 decybeli. Przy około 25 obr./min rozdrabniacz ZM znacznie różni się od rozdrabniacza wtórnego WNZ, który obraca się szczególnie szybko przy około 600 obr./min i jest odpowiednio głośniejszy. Aby również obniżyć poziom hałasu WNZ, całkowicie zamknięto granulator w dźwiękoszczelnej obudowie. Można go całkowicie zdemontować w celu konserwacji.

Na koniec płatki folii są napełniane za pomocą systemu ssącego do dużych worków i pakowane. Plastipack osiąga przepustowość około 2500 kg na godzinę. Regranulat jest następnie ponownie wykorzystywany w rzeczywistym procesie produkcji folii basenowych.

Dodaj ofertę pracy