KGL_new
Wiadomości

ELEKTRYFIKACJA MASZYN TO TREND

Rozmowa z Marcelem Möllerem, Kierownikiem Sektora Maszyn Tworzyw Sztucznych w Baumüller Nürnberg GmbH.

Jaki wkład może wnieść Baumüller, jako specjalista ds. napędów w inżynierii mechanicznej, w złagodzenie kryzysu klimatycznego?

 

Pomagamy zmniejszyć zużycie energii przez maszyny; mniej energii oznacza również redukcję CO2. Dobrym przykładem jest nasze rozwiązanie do automatyzacji napędów dla serwohydrauliki. Tutaj łączymy zalety hydraulicznego przenoszenia mocy z jakością sterowania i dynamiką energooszczędnej technologii napędu elektrycznego oraz inteligentnego oprogramowania. W ten sposób można zaoszczędzić dużo energii. W dziedzinie wtryskarek do tworzyw sztucznych napęd serwohydrauliczny stał się już standardem.

 

Czy oprócz efektywności energetycznej są jeszcze inne zalety napędów elektrycznych?

Jest znacznie dokładniejszy. Na takich maszynach wytwarzane są na przykład elementy wysokonapięciowe techniki połączeń elektrycznych, a także złożone elementy z tworzyw sztucznych do wewnętrznych lub zewnętrznych elementów samochodowych. Takie rozwiązania są kluczowe dla elektromobilności, a zastąpienie cięższych elementów metalowych, takich jak stal, plastikiem, jest bardzo ważne w przypadku lekkiej konstrukcji. Może to zmniejszyć wagę i zwiększyć zasięg pojazdów. Oszczędza to również energię i stanowi ważny wkład w akceptację e-mobilności oraz ochronę klimatu. Zastosowanie technologii napędu elektrycznego o wysokiej precyzji i dynamice również w istotny sposób przyczynia się do wysokiej produktywności przy bardzo dobrej niezawodności procesu. Zmniejsza to ilość złomu do minimum, generując w ten sposób dodatkowe oszczędności. Posiadamy bardzo dobrze dopasowane portfolio rozwiązań do elektryfikacji osi napędowych w maszynach do tworzyw sztucznych, za pomocą których można realizować maszyny hybrydowe i w pełni elektryczne.

 

Czy rośnie udział maszyn elektrycznych?

Przeczytaj całą rozmowę

Dodaj ofertę pracy