biester
Wiadomości
Albis  

Albis ma w ofercie recyklaty PET

Od początku roku linie produktów ECOTRIA ® CR i SKYPET ® CR są certyfikowane zgodnie z REACH i są dystrybuowane przez ALBIS w całej Europie. Dzięki zastosowaniu do 99 procent tworzyw sztucznych poddanych recyklingowi chemicznemu produkty południowokoreańskiego producenta SK Chemicals mają niższy ślad węglowy niż ich odpowiedniki oparte na paliwach kopalnych, bez uszczerbku dla właściwości lub jakości. Są teraz częścią zrównoważonego portfolio produktów ALBIS.

ECOTRIA ® CR i SKYPET ® CR bazują na recyklingowanych chemicznie odpadach politereftalanu etylenu (PET), które są dostępne jako surowiec po procesie recyklingu chemicznego. Ze względu na swoje doskonałe właściwości fizyczne, chemiczne i optyczne idealnie nadają się jako bardziej przyjazne dla środowiska i zrównoważone rozwiązanie typu drop-in dla tworzyw sztucznych opartych na paliwach kopalnych. Materiały osiągają znakomite wyniki w wielu procesach produkcyjnych, w tym w branży kosmetycznej i opakowań do żywności, dzięki doskonałej przezroczystości i przetwarzalności.

Materiały CR ze sprawdzonych serii produktów ECOTRIA ® i SKYPET ® z portfolio ALBIS przyczyniają się na wiele sposobów do zwiększenia zrównoważonego rozwoju. Chemiczny recykling tworzyw sztucznych nie tylko zmniejsza emisję CO 2 materiałów, ale także umożliwia powrót odpadów plastikowych HTR (trudnych do recyklingu) do obiegu materiałów. Wynikająca z tego szersza gama tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu przyczynia się do ogólnego wyższego wskaźnika recyklingu i zmniejsza zależność, a także zmniejsza zużycie emisyjnej ropy naftowej. SK Chemicals jest jedną z niewielu firm na świecie, które z powodzeniem stosują ten proces w praktyce.

„Recykling chemiczny to kluczowa technologia ciągłego wzmacniania recyklingu tworzyw sztucznych i niezbędna do osiągnięcia naszego własnego celu, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji do 2040 r.”, mówi Sung-jin Lee, dyrektor zarządzający SK Chemicals Europe. „Cieszymy się, że ALBIS przyłącza się do tej wizji i że nasze nowe rozwiązania docierają do jeszcze większej liczby firm w ramach ich kompleksowego portfolio zrównoważonego rozwoju”.

„Nowe produkty poddane recyklingowi chemicznemu są wyraźnym zobowiązaniem naszego partnera SK Chemicals do zrównoważonych rozwiązań z tworzyw sztucznych” — mówi Stephan Schoen, starszy dyrektor ds. zarządzania produktem. „Marki doskonale uzupełniają naszą wiodącą, zrównoważoną ofertę i oferują naszym klientom kolejny sposób na integrację przyjaznych dla środowiska i oszczędzających zasoby rozwiązań w ich zastosowaniach”.

Dodaj ofertę pracy