biester
Wiadomości

Wytłaczarki dwuślimakowe umożliwiają bezpośredni up-cykling

Rozmowa z Danielem Naglem, dyrektorem zarządzającym Leistritz Extrusionstechnik GmbH.

Jaką rolę odgrywa wytłaczarka w procesie recyklingu?

Duże ilości plastikowych odpadów wciąż trafiają na wysypiska, są spalane lub po prostu wyrzucane. Wytłaczarka pomaga przekształcić coś, co jest uważane za odpad, ponownie w plastik, niezależnie od tego, czy jest to lepsze, równoważne, czy gorsze zastosowanie. Istnieją różne podejścia do recyklingu: recykling mechaniczny, fizyczny i chemiczny. Nadal następuje znaczny rozwój.

Jakie zalety ma tutaj wytłaczarka dwuślimakowa?

Jej dużą zaletą jest to, że jest to bardzo dobra mieszarka. Inne maszyny również mogą topić materiały, ale dwuślimakowa może jednocześnie wprowadzać dodatki. W recyklingu mechanicznym w ten sposób przechodzisz od czystego recyklingu do upcyklingu. Innymi słowy, możesz wyprodukować materiał wyższej jakości. W recyklingu fizycznym rozpuszczalnik jest dodawany do stopionego tworzywa sztucznego w celu wydobycia tworzywa sztucznego. W tym procesie bardzo ważne jest odgazowanie. Ponownie, podwójny ślimak jest najlepszym wyborem, ponieważ może bardzo dobrze odgazować. W Leistritz uważamy, że naszym zadaniem jest dalszy rozwój wszystkich tych procesów i technologii, aby recykling był jeszcze bardziej wydajny i lepszy. To bardzo dynamiczna dziedzina, która nieustannie generuje nowe zadania.

 

Czy recykling napędza popyt w Leistritz?

Zauważamy, że ten temat jest coraz bardziej skoncentrowany, co nas cieszy. Odpady z tworzyw sztucznych z produkcji były od dawna poddawane recyklingowi ze względu na efektywność kosztową. Nowością jest rosnąca presja konsumentów, która między innymi prowadzi do tego, że duzi producenci dóbr konsumpcyjnych dobrowolnie nakładają na siebie limity recyklingu. W tej sytuacji nasze ekstrudery są coraz bardziej poszukiwane.

 

Jednak założenie jest takie, że są wystarczające ilości, prawda?

Więcej

Dodaj ofertę pracy