KGL_new
Wiadomości
BASF  

Nowy biopolimer dla kosmetyki od BASF

Zrównoważony rozwój nie wymaga poświęcenia wydajności. Dowodem na to jest celowy postęp w dziedzinie biopolimerów, który BASF prezentuje na tegorocznych targach in-cosmetics.

Cosmedia HP Starch to skuteczny środek zagęszczający o właściwościach teksturyzujących przeznaczony do preparatów emulsyjnych i różnych układów powierzchniowo czynnych. Ten łatwo biodegradowalny (według kryteriów OECD 301D) biopolimer charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością, ale także wielorakimi możliwościami wykorzystania.

Biały proszek ma charakter niejonowy, co zapewnia dobrą kompatybilność z różnymi składnikami, takimi jak związki kationowe i amfoteryczne, oraz oferuje możliwość opracowywania różnorodnych preparatów do szerokiego zakresu zastosowań. Jego działanie teksturyzujące przyczynia się do płynięcia i przyjemnych profili sensorycznych. Właściwości pozwalają na procesy produkcyjne zarówno na zimno, jak i na gorąco, co świadczy o dużej elastyczności tego biopolimeru. 

Szczególnie godne uwagi są zrównoważone korzyści płynące z tego nowego składnika. Odpowiedzialne korzystanie z zasobów jest tutaj główną motywacją. Cosmedia HP Starch pochodzi z naturalnych surowców. Jest pozyskiwany lokalnie i produkowany wyłącznie w Europie, przyczyniając się w ten sposób do kształtowania przyszłości zrównoważonego rozwoju w branży środków higieny osobistej.

Dodaj ofertę pracy