biester
Wiadomości

Opakowania wielokrotnego użytku w e-commerce

Wyścig o rozwiązania wielokrotnego użytku w e-commerce nabiera tempa. Wśród nowych dostawców jest start-up Hey Circle z siedzibą w Monachium. Pudełka i torby wysyłkowe są wykonane z nadających się do recyklingu PP i PE i mogą być wynajmowane przez użytkowników. Sieć partnerów ma zapewnić proste zwroty. Zbliżająca się reforma UE i nowe rozporządzenia w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych ostatecznie wprowadzą na rynek kwestię opakowań transportowych wielokrotnego użytku.

Obecne alternatywy są nadal bardzo skomplikowane. Ciekawie, którzy dostawcy ostatecznie wygrają wyścig – i jak „oszczędne” mogą być ich rozwiązania.

Wyścig o rozwiązania wielokrotnego użytku w e-commerce nabiera tempa. Rozwój napędzany jest przede wszystkim pragnieniem konsumentów w zakresie zrównoważonego rozwoju i presją ze strony organów regulacyjnych. Spojrzenie na wniosek Komisji Europejskiej dotyczący nowego rozporządzenia w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych pokazuje, jak konkretnie i masowo politycy podchodzą do tego problemu.

Wielu nowych dostawców zdaje się polegać na dość skomplikowanych rozwiązaniach. Ekscytujące będzie obserwowanie, jak bardziej usprawnione rozwiązania, takie jak te z Hey Circle, radzą sobie na rynku.

Aspekty środowiskowe

  • Start-up oferuje pudełka i torby w różnych rozmiarach.
  • Opatentowane rozwiązania są lekkie i można je oddać do zwrotu. Ich celem jest zminimalizowanie śladu klimatycznego podczas transportu.
  • Stosowanie tych opakowań umożliwia 40-procentową redukcją emisji CO2 w porównaniu z jednorazowym rozwiązaniem opartym na włóknach.
  • Opakowanie wielokrotnego użytku składa się w ponad 95 procentach z PP i resztkowej ilości PE. W przypadku obu rodzajów tworzyw sztucznych istnieją ustalone strumienie materiałów, które umożliwiają recykling pod koniec (pierwszego) cyklu życia.
  • W dłuższej perspektywie z tak otrzymanego recyklatu mają powstać nowe opakowania transportowe wielokrotnego użytku o wysokiej zawartości recyklingu.
Dodaj ofertę pracy