biester
Wiadomości

Powstał ENVALIOR: DSM i Lanxess łączą siły

Envalior powstaje z połączenia dwóch wzajemnie uzupełniających się liderów branży tworzyw inżynieryjnych – DSM Engineering Materials i LANXESS High Performance Materials.

Nowa spółka zatrudnia ok 4 000 pracowników na całym świecie i planuje uzyskać ok 4 mld EUR obrotów w 2023. Już na starcie Envalior plasuje się wśród kluczowych graczy na rynku tworzyw kontrukcyjnych.

Nowa spółka opiera się na 100-letnim doświadczeniu w zakresie innowacji zorientowanych na klienta i silnej globalnej obecności w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych oraz zaoferuje swoim klientom unikalne portfolio wiodących marek produktów oraz materiałów pochodzących z recyklingu i pochodzenia biologicznego, w połączeniu z dogłębną znajomością zastosowań i materiałów. Wysokowydajne rozwiązania firmy umożliwiają transformację kluczowych branż, takich jak branża motoryzacyjna i nowa mobilność, elektronika i elektronika oraz dobra konsumpcyjne.

Nowa marka korporacyjna odzwierciedla połączenie cech, które najlepiej podsumowują ambicje Envalior: EN (zaangażowanie, przedsiębiorczość, inżynieria, środowisko) i VALIOR (napędzany wartością i tworzący wartość).

Dodaj ofertę pracy