KGL_new
Wiadomości

Constantia przejęła Lászlópack

Za nieujawnioną kwotę producent opakowań Constantia Flexibles nabył węgierskiego Lászlópack (Komárom; www.laszlopack.hu ). Producent opakowań giętkich, założony w 1998 roku przez rodzinę László , a obecnie prowadzony przez CEO Szabolcs László , produkuje opakowania z nadrukiem fleksograficznym dla przemysłu spożywczego. Zakład produkcyjny, położony około 100 km na północny zachód od Budapesztu, zatrudnia obecnie 87 osób.

Constantia w ostatnich latach poszerzała swoje portfolio w zakresie druku fleksograficznego – poprzez przejęcia tureckiego producenta Propak, brytyjskiego FFP Packaging Solutions i ostatnio polskiego producent folii i opakowań Drukpol Flexo. Austriacka firma wielokrotnie zapowiadała zamiar wzrostu nie tylko organicznego, ale także poprzez akwizycje.

Zatrudniająca 8700 pracowników w 37 lokalizacjach w 17 krajach grupa produkuje opakowania elastyczne dla przemysłu konsumenckiego i farmaceutycznego, z czego prawie połowę (44%) stanowią opakowania z tworzyw sztucznych, a pozostała część to rozwiązania aluminiowe i papierowe. Około 76% ostatnich obrotów w wysokości 2,1 mld EUR pochodzi z sektora konsumenckiego, a 24% z opakowań farmaceutycznych.

Dodaj ofertę pracy